Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас заявив, що державний секретар США Ентоні Блінкен дав йому зрозуміти, що Вашингтон очікує від Німеччини "всього можливого", аби президент РФ Володимир Путін не зміг зловживати "Північним потоком-2" для тиску на Україну.
Відповідну відеозаяву Мааса опублікувало видання Associated Press.
Так, переговори Мааса і Блінкена проводилися перед переговорами Блінкена із канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель.
"У розмові, яку ми провели, Тоні чітко дав мені зрозуміти, що у Вашингтоні очікують, що стосовно "Північного потоку-2" ми зробимо все можливе, щоб Путін не зміг зловживати цим трубопроводом для здійснення політичного тиску на Україну", — сказав Маас.
За його словами, Німеччина робила все можливе і раніше, допомагаючи забезпечити існування альтернативного контракту на транзит газу для України у випадку, якщо "Північний потік-2" запрацює.
Своєю чергою, Блінкен сказав, що коли у США оновилася влада, трубопровід фізично був завершений на понад 90%.
"Це було реальністю. Це те, що ми успадкували. Складна ситуація, яку ми успадкували, і потрібно зробити все можливе, щоб кінцевим результатом було те, що енергетична безпека Європи не була підірвана", — заявив держесекретар США.
Він додав, що енергобезпеку навпаки слід посилити, як і позиції України, а метою США залишається забезпечення того, щоб Росія не могла використовувати енергію як примусовий інструмент, зброю проти України чи когось іншого в Європі.
Читайте також: Позиція Байдена щодо "Північного потоку-2" пов'язана з налагодженням зв'язків з Європою – Зеркаль
Що відомо
- Російський газогін "Північний потік-2" планували добудувати наприкінці 2020 року. Разом з іншими російськими транзитними газогонами він дасть змогу перебрати на себе майже весь обсяг газу, який нині проходить Україною і приносить їй суттєві доходи, що сягають близько 3% від усього ВВП держави.
- 19 травня стало відомо, що США не запроваджують санкції щодо "Північного потоку-2", після чого Верховна рада закликала Конгрес США повністю зупинити його будівництво.
- 4 червня президент Росії Володимир Путін заявив про завершення прокладання труб першої гілки газопроводу "Північний потік-2". За його словами, "Газпром" вже готовий до початку газопостачання до Європи.
- Після цього Держдеп Нед Прайс наголошував, що мета США полягає в тому, щоб трубопровід "Північний потік-2" не використовувався як політична зброя. Він також зазначив, що наразі трубопровід приблизно на 90% завершений, тому "фізичному будівництву буде важко перешкодити".
- 6 червня в уряді Німеччини заявили, що Україна має залишитися транзитером російського газу до країн Європейського союзу навіть після запуску російського трубопроводу "Північний потік-2".
- 10 червня США пообіцяли вживати заходи щодо причетних до будівництва "Північного потоку-2".
- Кандидат у канцлери ФРН від Християнсько-демократичного союзу Армін Лашет заявив, що проєкт газопроводу "Північний потік-2" добудують і з цим "довелося погодитися" США. Водночас він зауважив, що Росія не повинна шантажувати проєктом Україну, Польщу та країни Балтії.
- США продовжать впроваджувати санкції проти російських компаній, які беруть участь у будівництві газопроводу "Північний потік-2".
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!