Верховна рада закликала Конгрес США повністю зупинити будівництво "Північного потоку"

Верховна рада України направила до Конгресу США звернення із закликом зробити все можливе, аби остаточно зупинити будівництво газогону "Північний потік 2".

Відповідну постанову підтримали 292 народних депутатів на засіданні Верховної ради 21 травня.

Українські нардепи висловили стурбованість вірогідним зняттям санкцій з компанії Nord Stream AG.

"Ми високо цінуємо категоричну позицію Сполучених Штатів Америки проти завершення будівництва "Північного потоку - 2" та чітке розуміння наслідків даного проекту для України та країн Центрально-Східної Європи. Водночас ми глибоко стурбовані тим, що представлена 19 травня ц.р. Державним департаментом США доповідь Конгресу США та запропоновані додаткові санкції не передбачають заходів проти ключової компанії учасника "Північного потоку – 2" - "Nord Stream AG", – йдеться в тексті звернення.

Українські парламентарі наголосили, що проєкт "Північного потоку 2" Росія використовує як геополітичну зброю.

"Геополітичний проект "Північний потік - 2" є черговою спробою Російської Федерації використовувати енергетику як інструмент гібридної війни, прямо загрожує енергетичній безпеці як України, так і Європи, а також порушує принципи Енергетичного Союзу ЄС щодо диверсифікації джерел енергії, маршрутів і постачальників в газовій сфері. Реалізація "Північного потоку – 2" остаточно розв’яже руки РФ і дозволить продовжити російське військове вторгнення до Східної України. Ми переконані, що єдиним довгостроковим механізмом гарантування невикористання Росією "Північного потоку - 2" в якості енергетичної зброї є повне блокування можливості його завершення та введення в експлуатацію", – наголосили народні обранці.

Верховна Рада України закликала Палату представників та Сенат Конгресу Сполучених Штатів Америки 117-го скликання використати весь наявний інструментарій, передбачений американським законодавством, для цілковитого і незворотного зупинення будівництва газопроводу в рамках проекту «Північний потік-2» шляхом застосування блокуючих санкцій проти всіх учасників проєкту, у тому числі компанії Nord Stream AG.

Що відомо

  • У лютому 2021 року страхова компанія АХА вийшла з проєкту "Північний потік-2" через санкції США.
  • У лютому міністри закордонних справ України та Польщі Дмитро Кулеба та Збігнєв Рау закликали США зробити все можливе для закриття проєкту "Північний потік 2".
  • Раніше у січні цього року у Німеччині створили фонд для добудови "Північного потоку 2" в обхід санкцій. Також канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявляла, що газопровід "Північний потік-2" треба добудувати до кінця.
  • Російський газогін "Північний потік-2" планували добудувати наприкінці 2020 року. Разом з іншими російськими транзитними газогонами він дасть змогу перебрати на себе майже весь обсяг газу, який нині проходить Україною і приносить їй суттєві доходи, що сягають близько 3% від усього ВВП держави.
  • У грудні 2019 року США ввели санкції щодо компаній, які беруть участь у проєкті "Північний потік-2". Санкції торкнулися компаній, що споруджують газопровід, а також топменеджерів цих компаній, які можуть втратити можливість отримати американську візу і зіткнутися з блокуванням транзакцій, пов'язаних з їхньою нерухомістю або активами в США. Згодом Німеччина виступила проти відповідних обмежень.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!