Німеччина готова до посилення санкційного тиску на Росію, якщо вона буде використовувати постачання газу для тиску на Україну.
Про це повідомляє видання Bloomberg з посиланням на проєкт угоди між США та ФРН щодо остаточного зняття санкції з проєкту газогону "Північний потік-2".
Відповідно про проєкту угоди, Німеччина буде готова не лише самостійно запроваджувати санкції проти Росії, але й підтримувати відповідні рішення на рівні ЄС — аж до накладання обмежень на експорт газу з РФ.
Берлін візьме на себе зобовʼязання використовувати всі важелі впливу, щоб домогтися продовження на 10 років контракту на транзит газу з Росії через Україну після завершення чинного контракту у 2024 році. Крім того, США та Німеччина разом утворять спеціальний фонд, який має допомогти Україні перейти на чистіші енергоресурси. За інформацією Bloomberg ФРН вкладе у фонд 175 мільйонів доларів, загальний обсяг фінансування передбачається на рівні одного мільярду доларів.
У матеріалі Bloomberg підкреслено, що формулювання в угоді щодо "Північного потоку" навмисно двозначні, оскільки США не хочуть давати Росії "дорожню карту" реагування на можливі шкідливі дії РФ.
Що відомо
- Російський газогін "Північний потік-2" планували добудувати наприкінці 2020 року. Разом з іншими російськими транзитними газогонами він дасть змогу перебрати на себе майже весь обсяг газу, який нині проходить Україною і приносить їй суттєві доходи, що сягають близько 3% від усього ВВП держави.
- 19 травня стало відомо, що США не запроваджують санкції щодо "Північного потоку-2", після чого Верховна рада закликала Конгрес США повністю зупинити його будівництво.
- 4 червня президент Росії Володимир Путін заявив про завершення прокладання труб першої гілки газопроводу "Північний потік-2". За його словами, "Газпром" вже готовий до початку газопостачання до Європи.
- Після цього Держдеп Нед Прайс наголошував, що мета США полягає в тому, щоб трубопровід "Північний потік-2" не використовувався як політична зброя. Він також зазначив, що наразі трубопровід приблизно на 90% завершений, тому "фізичному будівництву буде важко перешкодити".
- 6 червня в уряді Німеччини заявили, що Україна має залишитися транзитером російського газу до країн Європейського союзу навіть після запуску російського трубопроводу "Північний потік-2".
- 10 червня США пообіцяли вживати заходи щодо причетних до будівництва "Північного потоку-2".
- Кандидат у канцлери ФРН від Християнсько-демократичного союзу Армін Лашет заявив, що проєкт газопроводу "Північний потік-2" добудують і з цим "довелося погодитися" США. Водночас він зауважив, що Росія не повинна шантажувати проєктом Україну, Польщу та країни Балтії.
- США продовжать впроваджувати санкції проти російських компаній, які беруть участь у будівництві газопроводу "Північний потік-2".
- Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас заявив, що держсекретар США Ентоні Блінкен дав йому зрозуміти, що Вашингтон очікує від Німеччини "всього можливого", аби президент РФ Володимир Путін не зміг зловживати "Північним потоком-2" для тиску на Україну.
- 15 липня США та Німеччина планують обговорити питання виплати компенсацій після запуску російського трубопроводу "Північний потік-2".
Читайте також
"Меркель вирішила не робити Північний потік-2 полем битви для внутрішньої політики", — Конрад Шуллер
"Ми розглядаємо це як зброю": міністр енергетики Галущенко про "Північний потік – 2"
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!