США не запроваджують санкції щодо "Північного потоку-2"

Доповнено
АР

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас у середу, 19 травня, підтвердив плани адміністрації США відмовитись від санкцій проти компанії-оператора газопроводу "Північний потік-2" Nord Stream 2 AG й проти її директора Маттіаса Ворніга.

Про це він заявив під час пресконференції, передає Reuters.

"Існує президентська відмова щодо компанії Nord Stream 2 та щодо її генерального директора, який є громадянином Німеччини", — заявив Маас.

У Білому домі розцінюють проєкт "Північний потік-2" як такий, що становить загрозу енергобезпеці Європи, проте не коментують інформацію про нібито наміри адміністрації Джо Байдена відмовитися від санкцій проти компанії та її керівника. Так, 19 травня перша заступниця прессекретаря Білого дому Карін Жан-П'єр під час брифінгу заявила, що адміністрація США поки не бажає "забігати наперед" щодо доповіді про компанії та організації, долучені до будівництва "Північного потоку-2".

"Адміністрація Байдена дала чіткий меседж, що трубопровід "Північний потік-2" є поганою угодою... Це російський геополітичний проєкт, що несе загрозу для енергетичної безпеки Європи... для України, а також для наших союзників і партнерів на східному фланзі НАТО", — зазначила представниця Білого дому.

18 травня видання Politico повідомило із посиланням на джерела в Держдепі, що США пропонують зняти санкції з очільника компанії Nord Stream 2 AG та члена ради директорів "Роснєфті" Матіаса Ворніга.

Пропозиція послаблення санкцій мала бути передана Конгресу США під час звіту державного секретаря США Ентоні Блінкена 19 травня.

У квітні Politico повідомляло, що адміністрація Байдена "притримала" рішення Міністерства юстиції, яке дало юридичний дозвіл застосовувати санкції щодо Ворніга на тлі постійних внутрішніх дебатів щодо того, які організації досягають порогового рівня залученості у проєкт "Північного потоку 2" для введення санкцій.

Читайте також: Німецький регулятор дозволив відновити будівництво "Північного потоку-2"

Раніше низка компаній, задіяних у будівництві "Північного потоку ", включаючи Nord Stream 2 AG та її генерального директора Матіаса Ворніга, були визначені Конгресом як такі, які можуть зазнати санкцій згідно із Законом про захист енергетичної безпеки Європи від 2019 року.

Поруч зі зняттям санкції з Nord Stream 2 AG та Матіаса Ворніга, Держдеп також наполягатиме на запровадженні обмежувальних заходів щодо 4 суден та їх власників, які наразі задіяні у будівництві "Північного потоку 2".

Наразі представники Державного департаменту США відмовляються коментувати ініціятиву зняття санкцій з Nord Stream 2 AG.

Що відомо

  • У лютому 2021 року страхова компанія АХА вийшла з проєкту "Північний потік-2" через санкції США.
  • У лютому міністри закордонних справ України та Польщі Дмитро Кулеба та Збігнєв Рау закликали США зробити все можливе для закриття проєкту "Північний потік 2".
  • Раніше у січні цього року у Німеччині створили фонд для добудови "Північного потоку 2" в обхід санкцій. Також канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявляла, що газопровід "Північний потік-2" треба добудувати до кінця.
  • Російський газогін "Північний потік-2" планували добудувати наприкінці 2020 року. Разом з іншими російськими транзитними газогонами він дасть змогу перебрати на себе майже весь обсяг газу, який нині проходить Україною і приносить їй суттєві доходи, що сягають близько 3% від усього ВВП держави.
  • У грудні 2019 року США ввели санкції щодо компаній, які беруть участь у проєкті "Північний потік-2". Санкції торкнулися компаній, що споруджують газопровід, а також топменеджерів цих компаній, які можуть втратити можливість отримати американську візу і зіткнутися з блокуванням транзакцій, пов'язаних з їхньою нерухомістю або активами в США. Згодом Німеччина виступила проти відповідних обмежень.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції