У віці 97 років помер перший президент Замбії Кеннет Каунда

У віці 97 років помер перший президент Замбії Кеннет Каунда

У віці 97 років помер перший президент Замбії Кеннет Каунда
. Перший президент Замбії Кеннет Каунда. Фото: AP

17 червня перший президент Замбії Кеннет Каунда помер у віці 97 років. Він був одним з останніх представників покоління африканських лідерів, які боролися з колоніалізмом.

Як повідомляє BBC, у понеділок, 14 червня, Каунда потрапив до військового госпіталю у столиці країни — в місті Лусака з запаленням легенів, що і стало ймовірною причиною смерті політика. Водночас його помічники заявили, що у нього не було COVID-19.

"Мені прикро повідомляти, що ми втратили Мзі. Помолімось за нього", — повідомив його син Камбарадж.

Президент Замбії Едгар Лунгу заявив, що країна оплакує смерть "справжньої африканської ікони": "Я з великим сумом дізнався про вашу смерть сьогодні... Від імені цілої нації та від свого імені я молюсь, щоб уся сім'я Каунди була втішена у часи суму за нашим першим президентом і справжньою африканською іконою.

У зв'язку зі смертю Каунди уряд Замбії оголосив тритижневий національний траур із призупиненням усіх видів розваг. Також у Фонді Нельсона Мандели заявили, що внесок політика у боротьбу з колоніалізмом та апартеїдом "не буде забутий".

Читайте також: ЄС виділить мільярд євро на виробництво вакцин в Африці

Хто такий Кеннет Каунда

Кеннет Каунда (1924 — 2021) — був активним борцем проти апартеїду в Африці. Він підтримував визвольні рухи у Мозамбіку та сучасному Зімбабве. У народі його називали під ініціалами "КК".

У 1950-х Каунда була ключовою фігурою у тодішньому русі за незалежність Північної РодезіїПівнічна Родезія — назва британського колоніального володіння у Південній Африці з 1924 по 1953 рік. У 1924 році даний протекторат був офіційно переданий державі. У 1953 році увійшла до складу Федерації Родезії і Ньясаленду, у 1963 вийшла з федерації, отримавши самоврядування. У 1964 році Північної Родезії була надана незалежність. З 24 жовтня 1964 року країна має назву Замбія. від Великої Британії. Він став першим президентом країни після здобуття незалежності у 1964 році.

1973 року запровадив у Замбії однопартійне соціалістичне правління "Об'єднаної національної незалежної партії". Підтримував національний рух у Південній Родезії, придушив спробу путчу, спровокованого ПАР. 1987 року був обраний головою Організації Африканської єдності.

У 1990 році на хвилі антиурядових демонстрацій було створено багатопартійну систему. Каунда програв перші багатопартійні вибори у листопаді 1991 року Фредерику Чілубі, після чого покинув посаду.

У подальшому житті Каунда звернув свою увагу на боротьбу з ВІЛ після того, як один із його синів, Мазуцйо, помер від хвороби, пов'язаної зі СНІДом.

Читайте також

  • У 2019 році помер колишній президент Зімбабве Роберт Мугабе.
  • В Африці дівчина подала до суду на чоловіка, який за 8 років не зробив їй пропозицію.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок