У Байдена обіцяють Росії нові санкції через "Північний потік-2" та Навального

У Байдена обіцяють Росії нові санкції через "Північний потік-2" та Навального

Оновлено
У Байдена обіцяють Росії нові санкції через "Північний потік-2" та Навального
ua-energy.org

США продовжать впроваджувати санкції проти російських компаній, які беруть участь у будівництві газопроводу "Північний потік-2". Також Білий дім готує пакет санкцій проти Росії через отруєння та ув'язнення опозиціонера Олексія Навального.

Про це заявив радник президента США Джейк Салліван в ефірі телеканалу CNN.

При цьому він зазначив, що адміністрація Джозефа Байдена не має наміру впроваджувати обмежувальні заходи проти країн Євросоюзу, які причетні до будівництва вказаного газогону.

Читайте також: Позиція Байдена щодо "Північного потоку-2" пов'язана з налагодженням зв'язків з Європою – Зеркаль

"Питання у тому, чи ми будемо безпосередньо переслідувати, використовуючи повноваження щодо санкцій, наших європейських партнерів, союзників і друзів. Президент Байден сказав: я не готовий це зробити, але я готовий впроваджувати кожні 90 днів санкції проти російських організацій, що беруть участь у будівництві "Північного потоку-2". Він це робив і продовжить робити", — заявив радник американського лідера.

Крім того, за його словами, Білий дім готує додаткові санкції проти Росії у зв’язку з отруєнням та ув’язненням російського опозиціонера Олексія Навального.

"Ми готуємо ще один пакет санкцій у зв’язку з цим випадком. Ми увесь час давали зрозуміти, що не будемо утримуватися від реагування — чи це інцидент з Solar Winds (кібератака на компанію у грудні 2020 року — ред.), чи втручання у вибори, чи справа Навального, якщо йдеться про відповідь на шкідницьку діяльність Росії", — заявив Салліван.

Що відомо

  • Російський газогін "Північний потік-2" планували добудувати наприкінці 2020 року. Разом з іншими російськими транзитними газогонами він дасть змогу перебрати на себе майже весь обсяг газу, який нині проходить Україною і приносить їй суттєві доходи, що сягають близько 3% від усього ВВП держави.
  • 19 травня стало відомо, що США не запроваджують санкції щодо "Північного потоку-2", після чого Верховна рада закликала Конгрес США повністю зупинити його будівництво.
  • 4 червня президент Росії Володимир Путін заявив про завершення прокладання труб першої гілки газопроводу "Північний потік-2". За його словами, "Газпром" вже готовий до початку газопостачання до Європи.
  • Після цього Держдеп Нед Прайс наголошував, що мета США полягає в тому, щоб трубопровід "Північний потік-2" не використовувався як політична зброя. Він також зазначив, що наразі трубопровід приблизно на 90% завершений, тому "фізичному будівництву буде важко перешкодити".
  • 6 червня в уряді Німеччини заявили, що Україна має залишитися транзитером російського газу до країн Європейського союзу навіть після запуску російського трубопроводу "Північний потік-2".
  • 10 червня США пообіцяли вживати заходи щодо причетних до будівництва "Північного потоку-2".
  • Кандидат у канцлери ФРН від Християнсько-демократичного союзу Армін Лашет заявив, що проєкт газопроводу "Північний потік-2" добудують і з цим "довелося погодитися" США. Водночас він зауважив, що Росія не повинна шантажувати проєктом Україну, Польщу та країни Балтії.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок