Чернець: Добре, що оголосили повторний конкурс на посаду директора "Мистецького арсеналу"

Чернець: Добре, що оголосили повторний конкурс на посаду директора "Мистецького арсеналу"

Чернець: Добре, що оголосили повторний конкурс на посаду директора "Мистецького арсеналу"

Конкурсна комісія не змогла обрати директора "Мистецького арсеналу" на засіданні 6 липня. Жоден з дев'яти кандидатів не отримав необхідну більшість голосів – п'ять. Тому був оголошений повторний конкурс.

Одразу після цього голова конкурсної комісії Василь Чернець дав експрес-інтерв'ю Суспільному, у якому розповів, чому члени комісії не змогли обрати директора, коли відбудеться повторний конкурс та як він сприймає звинувачення у конфлікті інтересів.

Чому члени комісії не змогли обрати директора з дев'яти кандидатів, які взяли участь у виборах?

Настільки серйозний та сильний склад учасників-конкурсантів, що комісії важко було визначитися з переможцем. Як на мене, від трьох до п'яти конкурсантів гідні бути генеральним директором "Мистецького арсеналу". Дуже цікаві програми, дуже.

Повторний конкурс має плюси. По-перше, діючі конкурсанти допрацюють свої програми, щоби комісія могла визначити найкращу. Вони врахують запитання, які ставилися.

Далі є можливість розширити список учасників. Я вірю, що люди, яким небайдужа доля "Мистецького арсеналу", подадуть документи, і буде ще більше конкурсантів.

Все робиться для того, щоби така інституція, як "Мистецький арсенал", стала візитівкою української культури, українського мистецтва. Я вірю в її майбутнє, що ми винайдем нового директора, і вона буде розбудовуватися. І держава буде підтримувати. Коли я дізнався сьогодні, що "Мистецький арсенал" має понад 110 мільйонів боргів, то, звичайно, з такими боргами не прийде інвестор, побоїться. Треба, щоби держава участь у підтримці "Мистецького арсеналу" брала і створила всі умови, щоби він міг розбудовуватися.

Те, що оголошено повторний конкурс, це правильно. Нормальна процедура.

Коли може відбутися повторний конкурс?

За процедурою десь через півтора місці. Буде оголошено повторний конкурс, потім місць будуть тривати організаційні моменти, і потім знову вибори.

Я оголосив, що всі конкурсанти, які брали участь у цьому конкурсі, мають право брати участь у повторному конкурсі. Також мають право брати участь громадяни України, які не брали участь у першому конкурсі.

Чому ви проти відкритого голосування за директора?

Президента обирають закритим голосуванням. Депутатів обирають закритим голосуванням. У чому проблема? Сидять в комісії люди, які займають посади відповідні в державних інституціях. І уявіть собі ситуацію: голосуєш і дев'ять чоловік дивляться на тебе як на ворога. Починається потім всілякі – ну ви розумієте. Таємне голосування захищає учасників конкурсної комісії від майбутніх сатисфакцій.

Як ви можете прокоментувати заяву, яку зачитала на засіданні членкиня комісії Мирослава Лубківська (Барчук) про те, що ви маєте конфлікт інтересів з двома кандидатами, і тому маєте самоусунутися?

Були претензії щодо жеребкування членів комісії від громадських організацій. Щоб ви знали, понад 100 громадських організацій звернулися в ДУС з бажанням взяти участь у конкурсі. І я сподіваюся, що ДУС візьме урок з цього випадку, і буде дуже прозоро проведене жеребкування, щоб ні у кого не було ніяких претензій до представників громадськості.

Щодо закидів, що я маю конфлікт інтересів з двома конкурсантами з Кулиняком та Недзельським, які працюють в академії, яку я очолюю. Вони мої підлеглі. Дуже поважні люди. Вони відомі менеджери в сфері культури, але вони мої підлеглі, вони не є моїми керівниками. Тому тут немає конфлікту інтересів.

Через те, що сьогодні не був обраний новий директор, "Мистецький арсенал" залишився без керівниці чи керівника?

Ні, директор Олеся Островська-Люта продовжує працювати. Строк її контракту спливає у липні (14 липня, авт), а потім вона буде в.о. директора. Хоча ДУС може призначити і когось іншого в.о. директора.

Що відомо

  • Конкурс на посаду директора Мистецького арсеналу оголосили 14 травня за два місяці до того, як спливає дія трудового контракту з директоркою Олесею Островською-Лютою, яка обійняла цю посаду у 2016 році.
  • Конкурс проходив не без скандалів. Трудовий колектив Арсеналу, два кандидати в директори Ольша Балшова та Євген Березницький, а також три члени конкурсної комісії заявили о порушеннях під час формування комісії, про вплив ДУС на членів комісії, про конфлікт інтересів голови комісії Василя Чернеця та двох кандидатів у директори Михайла Кулиняки та Романа Недзельського, а також про змову голосувати за "потрібного" кандидата всі подробиці за посиланням.
  • На конкурс подали документи десятеро, проте в останій момент кандидатка Алла Демура зняла свою кандидатуру. Інтерв'ю з кандидатами можна прочитати за посиланням. Напередодні конкурсу їх записало "Радіо Культура".
  • Під час виступу на конкурсі кандидатка Ольга Балашова заявила, що голова комісії Василь Чернець дискредитує конкурс, оскільки має конфлікт інтересів і виступає проти відкритого голосування. Вона сказала, що не знімає свою кандидатуру з конкурсу, проте не виключає, що буде оскаржувати в суді хід голосування.
  • З перебігом дня виборіви можете ознайомитися за посиланням, Суспільне Культура вело онлайн-хроніку дня.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше