“Це – рудимент”. Експерти розповіли про виселення ексчиновників із Конча-Заспи

“Це – рудимент”. Експерти розповіли про виселення ексчиновників із Конча-Заспи

“Це – рудимент”. Експерти розповіли про виселення ексчиновників із Конча-Заспи
. realist.online

Президент Володимир Зеленський поставив ультиматум колишнім політикам, які зараз проживають на території державних дач у Конча-Заспі, звільнити житло до понеділка, 24 травня. Під час пресконференції він заявив, що після аудиту земельних ділянок та будинків, розташованих у Конча-Заспі та Пущі-Водиці, буде розроблена концепція подальшого використання цих об’єктів. Політолог Ярослав Макітра та еколог, експерт у сфері довкілля Сергій Волков в ефірі Українського радіо пояснили, чим може закінчитися цей процес та що далі робитимуть із цими територіями.

Чому виселення чиновників — це важливо

На переконання Ярослава Макітри, державні дачі — це рудимент та одна з ознак класової нерівності в Україні.

"До цього була депутатська недоторканність, яку зняли. Ця тема обговорюється в суспільстві, яку більшість громадян оцінюють негативно. Вирішення цього питання має певні електоральні плюси, але не вплине на формування держави", – переконаний він.

При цьому експерт вважає, що ексчиновники можуть спробувати відновити право на проживання у на цих територіях через суд.

"Побачимо, яким буде аудит, якими будуть висновки, яким буде рішення влади. Якщо будуть санкції, всіх виселять сьогодні і негайно, тоді цей процес можуть довести до кінця. Якщо цей процес запустять великим колом, коли почнуть юридично з’ясовувати всі аспекти, тоді все це може тягнутися довго, кілька осіб може й виселять, але всі інші залишаться на своїх місцях, а справа перетвориться на затяжне шоу", – зазначив він.

На думку Ярослава Макітри, президент та його оточення розуміють складність ситуаці та можуть піти радикальним шляхом.

"Якщо виселять Кучму та інших осіб, то цікаво, який це матиме вигляд, який матиме вплив на українську політику", – зауважив експерт.

Як можна використати ці території

Сергій Волков високо оцінює ідею повернути цим територіям статус заповідних ділянок.

"У Конча-Заспі ще не так, але в Пущі-Водиці відбувається велика забудова, яка “з’їдає” заповідні ліси. А це, своєю чергою, спричиняє конфлікт між громадськістю, екологами, і так далі. Якщо повернутися у той радянський період, коли ці дачі “роздавали”, тоді можна побачити, що науковці теж були проти будівництва у тих місцевостях. Там цінна природа. Проте мене є певний скепсис стосовно цих території, адже там вже розбудовано багато комунікацій, є своя інфраструктура", – зазначив він.

Експерт переконаний, що вся спільнота підтримала б створення та розширення національного парку Голосіївський, адже частина Конча-Заспи знаходиться в Голосіївському районі, однак реалізувати це буде важко.

"Сподіваюсь, що ці ділянки будуть використовуватися ефективно, а територія національних парків не буде зменшуватися, адже в України є певні зобов’язання перед європейською спільнотою. Щороку територія наших лісів зменшувалася, зараз же стоїть завдання її збільшити, через кліматичні аспекти", – наголосив Волков.

Про що свідчить це рішення президента (Ярослав Макітра)

Як зазначив Ярослав Макітра, Володимир Зеленський здійснив правильний політтехнологічний хід.

"Так він себе відмежовує від інших чиновників. Він однаково залишається лідером серед симпатій виборців тому, що немає нікого нового, того, хто може зазіхнути на його посаду. Суспільство прагне оновлення і повної зміни облич. Якби він був пов’язаний з тими, хто давно має владу, то це негативно вплинуло б і на його репутацію", – зауважив він.

На думку експерта, президент до останнього буде показувати всім, ще не має нічого спільного з попередниками. Йому загрожують не колишні урядовці, а ті, хто ще не був при владі.

Про новий законопроєкт про статус олігарха

На думку Ярослава Макітри, Україна може стати першою країною світу, яка законодавчо оформить статус олігархів.

"Я більше не знаю прецедентів, щоб таким чином йшла боротьба з олігархами. Користь від цього законопроєкту полягає у тому, що таким чином запускається суспільно-політичний дискурс: хто такий олігарх, хто може опинитися в цій категорії", – зазначив він.

Водночас експерт висловив побоювання, що цей закон може мати багато негативних наслідків і маніпуляцій.

"Якщо олігархи мають вплив на ухвалення державних рішень, засоби масової інформації та інші інструменти, то вони одразу ж їх запустять у відповідь", – переконаний Макітра.

Рада національної безпеки і оборони під час засідання 14 травня обговорила питання користування державною землею та майном, розташованими у селищах Конча-Заспа та Пуща-Водиця.

Територія державних дач у Конча-Заспі входить до переліку об’єктів Державного управління справами і утримується за кошт держави. Там досі живуть декілька сотень членів попередніх урядів, серед яких: колишній голова ВР Володимир Литвин, ексгенпрокурор Святослав Піскун, другий президент України Леонід Кучма та інші.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок