У Росії по радіо пролунало фейкове "звернення Путіна" про вторгнення українських військ

У Росії по радіо пролунало фейкове "звернення Путіна" про вторгнення українських військ

Президент РФ Володимир Путін
. Президент РФ Володимир Путін виступає перед Федеральними зборами у Москві 21 лютого 2023 року. Фото: АР

У Ростовській, Бєлгородській і Воронезькій областях Росії у радіоефірі транслювали фейкове звернення президента РФ Володимира Путіна про загальну мобілізацію і воєнний стан у прикордонних регіонах. Про це інформує “Медуза”. Влада регіонів назвала "звернення" фейком, створеним заради паніки серед населення. У Кремлі заявили, що знають про злам радіостанцій і зараз контроль відновлений.

"Росіяни, співгромадяни, брати і сестри. Сьогодні о 4 ранку українські війська, озброєні блоком НАТО, за згодою і за підтримки Вашингтона вторглися на територію Курської, Бєлгородської та Брянської областей. Наші прикордонники і збройні сили дають гідну відсіч переважаючим силам агресора", — йшлося у зверненні.

Далі голос, схожий на голос Путіна, повідомив, що на території Курської, Бєлгородської, Брянської областей нібито введено воєнний стан.

"Також сьогодні підпишу указ про загальну мобілізацію, оскільки для перемоги над небезпечним і підступним ворогом нам потрібно буде об'єднати всі сили Російської Федерації", — йшлося далі у зверненні.

Також в ефірі пролунало прохання до жителів Курської, Бєлгородської, Брянської областей евакуюватися вглиб території Росії, дотримуючись порядку і спокою, неухильно виконувати розпорядження місцевих військових адміністрацій, організовано залишати місця свого проживання заради збереження життя.

Прессекретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що у Кремлі знають про злам радіостанцій. За його словами, зараз контроль відновлений.

Інформація про вторгнення українських військ до Бєлгородської області, введення воєнного стану, загальну мобілізацію та евакуацію регіону вглиб Росії — фейк, заявили у Оперштабі Бєлгородської області.

Напрередодні в окупованому Криму зламали трансляції низки кабельних операторів. Про це Суспільному Крим повідомив місцевий мешканець.

"В Сімферополі у мене по телевізору замість телеканалів показують військові ролики про ЗСУ та контрнаступ. Показують і цей сьогоднішній, що оголошення про початок не буде", — зазначив він.

У неділю, 4 червня, "Російський добровольчий корпус" і легіон "Свобода Росії" заявили, щоувійшли до передмістя міста Шебекіно Бєлгородської області Росії. Добровольці також повідомили, що взяли у полон російських військових, яких пропонували віддати губернатору Бєлгородської області під час особистої зустрічі.

"Російський добровольчий корпус" (РДК) та легіон "Свобода Росії" 1 червня оголосили про початок другої фази "звільнення" Бєлгородської області, опублікувавши відповідні відеозвернення. За їхніми словами, вони йшли у Шебекінському напрямку.

На початок