Рада призначила Ляшка главою МОЗ. Що про нього відомо

Рада призначила Ляшка главою МОЗ. Що про нього відомо

Рада призначила Ляшка главою МОЗ. Що про нього відомо
. Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. Фото: УНІАН

Верховна рада призначила головного санітарного лікаря Віктора Ляшка міністром охорони здоров'я.

Рішення підтримали 262 народні депутати.

"Біологічна безпека громадян стане пріоритетом роботи міністерства. Вже до осені у нас буде більша готовність системи охорони здоров'я до реагування на спалахи інфекційних хвороб і епідемій. Будуть повністю переглянуті підходи до реагування на радіаційні і хімічні загрози. Але ми ніколи не будемо готові до епідемій, якщо продовжимо стояти в чергах за вакцинами. Тому нам потрібно власне виробництво імунобіологічних препаратів", — заявив Ляшко під час виступу у парламенті перед голосуванням.

Окрім того, він планує розширити програму доступних ліків вже у 2021 році. На його думку, лікарні також мають отримувати додаткову оплату "за досягнутий результат".

Ляшка було призначено головним санітарним лікарем 11 березня 2020 року. До цього з грудня 2019 року він був заступником міністерки охорони здоров'я Зоряни Скалецької. На цій посаді він брав участь у процесі евакуації українських громадян з китайського Уханю, коли там почав поширюватися коронавірус.

У 2003 році Ляшко закінчив Медичний університет ім. Богомольця. Потім до 2010 року працював у санітарно-епідеміологічній службі Київської області, пізніше — працював у Міністерстві охорони здоров'я директором департаменту СЕС.

З 2014 по 2018 роки очолював громадську організацію "Інфекційний контроль в Україні", а з 2015 по 2018 виступав консультантом програми USAID з питань громадського здоров'я в "Реформі ВІЛ-послуг в дії".

Як розповів Ляшко в інтерв'ю Суспільному, під час швидкого зростання кількості хворих на коронавірус, він проводив наради з мерами міст, які потрапляють в 10-ку прогресивно-зростаючих за кількістю захворювань та розробляли заходи, які могли б стримати поширення хвороби.

Він також не підтримував бажання окремих мерів не закривати соціальні об'єкти на карантин, пояснюючи це тим, що він як санітарний лікар, має більше інформації за міських голів.

19 травня під час засідання комітету Ляшко заявив, що у разі призначення на посаду міністра за перші 100 днів роботи він організує вакцинацію проти коронавірусу 5 мільйонів українців.

"Я обіцяю, що в літній період ми зробимо понад 10 мільйонів щеплень, це п'ять мільйонів щеплених українців", – заявив Ляшко на засіданні.

Серед його планів також залучення інвестицій в охорону здоров'я, зокрема, шляхом переходу до медичного страхування. Окрім цього, у 2021 році він планує збільшити кількість профілактичних програм та розглянути питання створення повноцінних університетських клінік.

Ляшко виступає за перегляд зарплатні медичних працівників, перехід на медичне страхування і створення повноцінних університетських клінік.

Як заявив під час пресконференції президент Володимир Зеленський, після звільнення з посади міністра охорони здоров'я Максима Степанова, призначити головного санлікаря очільником МОЗ було "очевидним" вибором.

"Я впевнений, що ми повинні вимагати зараз від пана Ляшка як від міністра перше — запровадження конкретних дат встановлення по вакцинації", — зазначив своєю чергою депутат від "Слуги народу" Олександр Качура.

Депутат зазначив, що під час засідання фракції сторони домовилися, що Ляшко має показати результат за сто днів роботи у питанні вакцинації, то парламент знову поставить питання про відставку міністра охорони здоров'я.

Що відомо

  • 19 травня комітет Верховної ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та страхування підтримав призначення головного санітарного лікаря Віктора Ляшка на посаду міністра охорони здоров'я.
  • З березня 2020 по травень 2021 року Міністерство охорони здоров’я очолював колишній голова Одеської ОДА Максим Степанов.
  • 18 травня Верховна рада підтримала звільнення Максима Степанова із посади міністра охорони здоров’я.
  • Депутати кілька разів збирали підписи за відставку Максима Степанова з посади. Наприкінці квітня їм вдалося зібрати необхідні 150+ підписів. Степанова критикували за низький рівень охоплення населення України тестуванням на COVID-19 та ініційовані міністерством карантинні обмеження. 14 травня 2021-го прем’єр Денис Шмигаль звернувся до Верховної ради із поданням про відставку Максима Степанова.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок