Перейти до основного змісту
Як Ізраїлю вдалося позбутися карантинних обмежень. Пояснює місцевий лікар

Як Ізраїлю вдалося позбутися карантинних обмежень. Пояснює місцевий лікар

Ексклюзивно
Як Ізраїлю вдалося позбутися карантинних обмежень. Пояснює місцевий лікар
. AP

Ізраїльський лікар-анестезіолог Борис Бриль розповів в ефірі Українського радіо про нинішню епідеміологічну ситуацію в Ізраїлі та те, як країні вдалося вийти з карантинних обмежень.

Про карантинні обмеження

Бриль розповів, що Ізраїль цілком вийшов з пандемічних обмежень.

"На сьогодні у нас немає жодних обмежень. Усю пандемію у нас був локдаун: десь посилений, десь легкий. Люди ставилися до цього з розумінням і завдяки цьому у нас перехворіло 800 тисяч – це 8% населення, а смертність складала 0,7%, що є одним із найкращих показників у світі та в 6-7 разів менше, ніж в Україні", — сказав він.

Щільність населення в Ізраїлі набагато вища, ніж в Україні. Відповідно процес передачі вірусу там значно інтенсивніший. Разом з тим в Ізраїлі значно менше хворих завдяки карантинним заходам.

"Тому запровадження загальнонаціонального локдауну є абсолютно слушним в умовах млявої вакцинації. Усі країни, які запровадили жорсткий карантин вийшли без високої смертності та без економічних втрат. В Україні зараз немає карантину. Це дитячий садок", — вважає він.

На думку лікаря, санкції, які зараз застосовуються за недотримання карантинних обмежень в Україні, є несерйозними. В Ізраїлі не можна було виходити з дому без спецдозволу. І населення ставилося до цього з розумінням, оскільки "найвищою цінністю є людське життя".

Читайте також: “Ми щепились, аби не сидіти на карантині”. Як Ізраїлю вдалось вакцинувати майже 80% населення

Про систему охорони здоров’я

Бриль вважає, що в Україні не дотримуються виконання протоколів лікування коронавірсу. Лікарі призначають ті протоколи, які призводять до зростання смертності та важкого перебігу захворювання.

"Призначення антибіотиків без підтвердженої бактеріальної інфекції є забороненим при COVID-19. Давати стероїди при легких формах захворювання є абсолютною медичною недбалістю. За це в Ізраїлі садили б за ґрати", — повідомив ізраїльський лікар.

За його словами, в Україні немає градації пацієнтів на важких і легких. Якщо немає зниженої сатурації (менш як 94%), утрудненого дихання і сплутаної свідомості, то немає потреб шпиталізувати пацієнта і призначати йому антибіотики чи стероїди, навіть якщо температура 39 градусів тримається два тижні. Великою проблемою також є відсутність рецептурного продажу ліків, оскільки безконтрольне вживання ліків також вливає на високу смертність в Україні.

Про смертність від коронавірусу

Бриль пояснив, що на апараті ШВЛ смертність у всіх висока й це не особливість України. В Ізраїлі на початку пандемії смертність на ШВЛ складала 30%, а нині — 70%.

"Проте зараз кількість пацієнтів, які потрапляють на ШВЛ в рази менша, ніж на початку пандемії. В Україні на апаратах ШВЛ помирають значно молодші пацієнти, ніж у світі. Якщо в Ізраїлі це переважно люди 80+, то в Україні це переважно пацієнти до 60 років", — розповів лікар.

Читайте також: Паспорти вакцинації в Україні можуть впровадити після щеплення більшості населення — Степанов

Про паспорти вакцинації

Бриль повідомив, що в Ізраїлі вже близько 55% населення вакциновано двома дозами й захворюваність знизилася у 20 разів.

"На разі щоденний приріст захворюваності складає близько 190 осіб і всі вони із невакцинованих", — сказав лікар.

Він розповів, що паспорти вакцинації ідентичні паспортам перехворілих. Їх пред’являють у готелях, під час авіаперельотів. Для відвідування магазинів вони не потрібні. В Ізраїлі перш за все провакцинували людей старше 60 років і медпрацівників. Зараз вакцинують усіх, хто знаходиться на території Ізраїлю, незалежно від громадянства і легальності перебування в країні. Це відбувається на добровільних засадах.

Читайте також: Як працюють вакцини від COVID-19 та чи варто їх боятися. Дванадцять запитань до імунолога

Про ефективність вакцин

За словами ізраїльського лікаря, вакцина Covishield від AstraZeneca має хорошу ефективність, як і CoronaVac.

"Усі вакцини ефективні, які пройшли відповідні дослідження. Проте українцям жодна вакцина не потрібна. У вас багато антивакцинаторів навіть серед медиків", — сказав він.

Що відомо

  • В Україні проводять санепідеміологічне дослідження для того, щоб встановити рівень колективного імунітету в країні.
  • У 2021 році МОЗ планує щепити щонайменше 50% громадян для формування колективного імунітету.
  • Протягом доби 15 квітня в Україні зареєстровано 17 479 нових випадків COVID-19, від хвороби одужали понад 12 тисяч пацієнтів.
  • В Україні 24 лютого розпочалася кампанія з вакцинації населення проти COVID-19. За день першу дозу вакцини отримали майже 160 людей.
  • Міністр охорони здоров'я Максим Степанов спрогнозував, що новий спалах COVID-19 триватиме до кінця квітня.
  • Міністерство охорони здоров'я уточнило перелік місць для обов’язкового носіння масок у регіонах "червоної зони". Тепер на вулиці та в парках можна гуляти без маски.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Топ дня
Вибір редакції
На початок