Як Ізраїлю вдалося позбутися карантинних обмежень. Пояснює місцевий лікар

Як Ізраїлю вдалося позбутися карантинних обмежень. Пояснює місцевий лікар

Ексклюзивно
Як Ізраїлю вдалося позбутися карантинних обмежень. Пояснює місцевий лікар
. AP

Ізраїльський лікар-анестезіолог Борис Бриль розповів в ефірі Українського радіо про нинішню епідеміологічну ситуацію в Ізраїлі та те, як країні вдалося вийти з карантинних обмежень.

Про карантинні обмеження

Бриль розповів, що Ізраїль цілком вийшов з пандемічних обмежень.

"На сьогодні у нас немає жодних обмежень. Усю пандемію у нас був локдаун: десь посилений, десь легкий. Люди ставилися до цього з розумінням і завдяки цьому у нас перехворіло 800 тисяч – це 8% населення, а смертність складала 0,7%, що є одним із найкращих показників у світі та в 6-7 разів менше, ніж в Україні", — сказав він.

Щільність населення в Ізраїлі набагато вища, ніж в Україні. Відповідно процес передачі вірусу там значно інтенсивніший. Разом з тим в Ізраїлі значно менше хворих завдяки карантинним заходам.

"Тому запровадження загальнонаціонального локдауну є абсолютно слушним в умовах млявої вакцинації. Усі країни, які запровадили жорсткий карантин вийшли без високої смертності та без економічних втрат. В Україні зараз немає карантину. Це дитячий садок", — вважає він.

На думку лікаря, санкції, які зараз застосовуються за недотримання карантинних обмежень в Україні, є несерйозними. В Ізраїлі не можна було виходити з дому без спецдозволу. І населення ставилося до цього з розумінням, оскільки "найвищою цінністю є людське життя".

Читайте також: “Ми щепились, аби не сидіти на карантині”. Як Ізраїлю вдалось вакцинувати майже 80% населення

Про систему охорони здоров’я

Бриль вважає, що в Україні не дотримуються виконання протоколів лікування коронавірсу. Лікарі призначають ті протоколи, які призводять до зростання смертності та важкого перебігу захворювання.

"Призначення антибіотиків без підтвердженої бактеріальної інфекції є забороненим при COVID-19. Давати стероїди при легких формах захворювання є абсолютною медичною недбалістю. За це в Ізраїлі садили б за ґрати", — повідомив ізраїльський лікар.

За його словами, в Україні немає градації пацієнтів на важких і легких. Якщо немає зниженої сатурації (менш як 94%), утрудненого дихання і сплутаної свідомості, то немає потреб шпиталізувати пацієнта і призначати йому антибіотики чи стероїди, навіть якщо температура 39 градусів тримається два тижні. Великою проблемою також є відсутність рецептурного продажу ліків, оскільки безконтрольне вживання ліків також вливає на високу смертність в Україні.

Про смертність від коронавірусу

Бриль пояснив, що на апараті ШВЛ смертність у всіх висока й це не особливість України. В Ізраїлі на початку пандемії смертність на ШВЛ складала 30%, а нині — 70%.

"Проте зараз кількість пацієнтів, які потрапляють на ШВЛ в рази менша, ніж на початку пандемії. В Україні на апаратах ШВЛ помирають значно молодші пацієнти, ніж у світі. Якщо в Ізраїлі це переважно люди 80+, то в Україні це переважно пацієнти до 60 років", — розповів лікар.

Читайте також: Паспорти вакцинації в Україні можуть впровадити після щеплення більшості населення — Степанов

Про паспорти вакцинації

Бриль повідомив, що в Ізраїлі вже близько 55% населення вакциновано двома дозами й захворюваність знизилася у 20 разів.

"На разі щоденний приріст захворюваності складає близько 190 осіб і всі вони із невакцинованих", — сказав лікар.

Він розповів, що паспорти вакцинації ідентичні паспортам перехворілих. Їх пред’являють у готелях, під час авіаперельотів. Для відвідування магазинів вони не потрібні. В Ізраїлі перш за все провакцинували людей старше 60 років і медпрацівників. Зараз вакцинують усіх, хто знаходиться на території Ізраїлю, незалежно від громадянства і легальності перебування в країні. Це відбувається на добровільних засадах.

Читайте також: Як працюють вакцини від COVID-19 та чи варто їх боятися. Дванадцять запитань до імунолога

Про ефективність вакцин

За словами ізраїльського лікаря, вакцина Covishield від AstraZeneca має хорошу ефективність, як і CoronaVac.

"Усі вакцини ефективні, які пройшли відповідні дослідження. Проте українцям жодна вакцина не потрібна. У вас багато антивакцинаторів навіть серед медиків", — сказав він.

Що відомо

  • В Україні проводять санепідеміологічне дослідження для того, щоб встановити рівень колективного імунітету в країні.
  • У 2021 році МОЗ планує щепити щонайменше 50% громадян для формування колективного імунітету.
  • Протягом доби 15 квітня в Україні зареєстровано 17 479 нових випадків COVID-19, від хвороби одужали понад 12 тисяч пацієнтів.
  • В Україні 24 лютого розпочалася кампанія з вакцинації населення проти COVID-19. За день першу дозу вакцини отримали майже 160 людей.
  • Міністр охорони здоров'я Максим Степанов спрогнозував, що новий спалах COVID-19 триватиме до кінця квітня.
  • Міністерство охорони здоров'я уточнило перелік місць для обов’язкового носіння масок у регіонах "червоної зони". Тепер на вулиці та в парках можна гуляти без маски.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок