В Україні досліджують рівень колективного імунітету

В Україні досліджують рівень колективного імунітету

В Україні досліджують рівень колективного імунітету
Фото: УНІАН

В Україні проводять санепідеміологічне дослідження для того, щоб встановити рівень колективного імунітету в країні.

"Зараз в Україні проводиться санепідеміологічне дослідження за ініціативи апарату РНБО. До вибірки буде залучено 10 000 громадян. У них буде забрано кров. В крові буде досліджено наявність імуноглобуліну G саме до вірусу Sars-Cov-2. Це дослідження буде одночасно охоплювати 2 дослідження - соціологічне і санепідемічне", - зазначив головний санітарний лікар Віктор Ляшко під час пресконференції.

Читайте також: Як працюють вакцини від COVID-19 та чи варто їх боятися. Дванадцять запитань до імунолога

Він зазначив, що отримані дані дозволять показати реальну картину кількості тих, хто захворів на COVID-19 в Україні.

Колективний імунітет — це явище несприйнятливості окремої спільноти до інфекційних захворювань, а також метод захисту від інфекційних хвороб, що полягає в порушенні доступу до джерел інфекції та можливих механізмів і шляхів передачі інфекції, якщо великий відсоток спільноти отримали індивідуальний імунітет до інфекції, та забезпечує ефективно захист особам, які ще не захищені.

Що відомо

  • В Україні 24 лютого розпочалася кампанія з вакцинації населення проти COVID-19. За день першу дозу вакцини отримали майже 160 людей.
  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль стверджує, що до кінця року всі охочі зможуть зробити щеплення від коронавірусу. Також він повідомив, що Україна вже має контракти на 30 мільйонів доз вакцин.
  • Міністерство охорони здоров'я дозволило вакцинувати громадських діячів проти COVID-19 з метою популяризації щеплень у разі, якщо лишатимуться "зайві" препарати AstraZeneca.
  • Понад 44 тисячі українців записалися протягом 1 березня до листа очікування вакцинації від COVID-19.
  • Президент Володимир Зеленський щепився вакциною Oxford/AstraZeneca (Covishield) проти COVID-19. Президенту зробили щеплення під час його робочої поїздки до зони ООС.
На початок