Міністерство охорони здоров’я планує в першу чергу вакцинувати від COVID-19 препаратом Pfizer громадян, які проживають та працюють в інтернатах та будинках для осіб похилого віку.
Про це під час брифінгу 13 квітня повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
"У нас є чіткий розподіл цих вакцин. В першу чергу цими вакцинами ми будемо щепити наших громадян, які перебувають в будинках-інтернатах, в будинках для осіб похилого віку, а також всіх співробітників цих будинків", – розповів він.
Як нагадав міністр, цього тижня Україна має отримати 117 тисяч доз вакцини Pfizer/BioNTech.
"Наступна партія вакцин, яку ми очікуємо найближчими днями, якщо сказати точніше – вже цього тижня, – це вакцина компанії Pfizer. Це 117 тисяч доз, які будуть постачатися в рамках ініціативи COVAX", – зазначив Степанов.
За словами посадовця, загалом цього року МОЗ планує щепити щонайменше 50 відсотків громадян для формування колективного імунітету.
"Ми поставили собі за мету, щоб у 2021 році захистити не менше 50 відсотків громадян, а краще – 70 відсотків. Тобто провести щеплення, щоб у нас почався формуватися колективний імунітет", – додав Степанов.
Як зауважив міністр, українська медична система повністю готова до проведення масштабної вакцинації, і єдина проблема полягає в імпорті препаратів до України.
Що відомо
- Раніше Степанов повідомив, що поставка перших доз вакцини Pfizer в Україну за механізмом COVAX очікується 14 квітня цього року. При цьому препарат, закуплений за комерційним контрактом, має прибути у травні.
- 23 лютого до України прибула перша партія вакцини проти коронавірусу Oxford/AstraZeneca (Covishield) виробника Serum Institute India. Вантаж до аеропорту "Бориспіль" доставив літак Турецьких авіаліній. У той же день вакцину Oxford/AstraZeneca (Covishield) було зареєстровано для екстреного використання в Україні.
- В Україні 24 лютого розпочалася кампанія з вакцинації населення проти COVID-19. За день першу дозу вакцини отримали майже 160 людей.
- В середині березня Індія тимчасово призупинила експорт найбільших партій вакцин AstraZeneca для задоволення внутрішнього попиту на тлі сплеску захворюваності.
- Фармацевтичний концерн Serum Institute of India заявив, що може відновити експорт препарату AstraZeneca до червня 2021 року.
- У МОЗ повідомили, що всі вакцини AstraZeneca, виготовлені на різних виробничих майданчиках, є взаємозамінними.
- У Міністерстві охорони здоров'я заявили, що український офіс компанії AstraZeneса гальмує процес постачання вакцини в Україну.
- Південноафриканський штам COVID-19 виявився стійким до вакцини Pfizer.
- Китай визнав недостатньою ефективність своїх вакцин проти COVID-19.
- За словами головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, державне підприємство "Укрвакцина" може зберігати близько 30 мільйонів доз вакцин.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу