Коли люди з усього світу знову подорожуватимуть. Відповідають експерти

Коли люди з усього світу знову подорожуватимуть. Відповідають експерти

Коли люди з усього світу знову подорожуватимуть. Відповідають експерти
Ілюстративне фото: pixabay

Експерти туристичної індустрії прогнозують, що кількість мандрівників з усього світу зростатиме весною і буде збільшуватися до середини року, оскільки вакцини проти COVID-19 будуть ширитися все стрімкіше.

Як пише CNN, засновник і генеральний директор лондонської туристичної консалтингової компанії The PC Agency Пол Чарльз висловив увепненість у тому, що "з 1 травня ми будемо жити в набагато кращому світі".

За його словами, хоча вакцина і масові тестування є "шляхом уперед", координація та узгодженість між країнами залишаються не менш актуальними. Генеральний директор Міжнародної ради аеропортів Луїс Феліпе де Олівейра підкреслив, що галузі дуже складно рухатися вперед, коли немає скоординованого глобального підходу,

"Особливо, коли правила гри змінюються практично щодня", — зазначив він.

Експерти зазначають, що має продовжуватися робота з відпрацювання протоколів тестування, які дозволять мандрівникам відмовитися від карантину і знайти способи безперешкодного і безпечного обміну інформацією про вакцинацію і тестування через кордони. Водночас країни вже стали дивитися глобально на питання подорожей, які представляють великий економічний інтерес для багатьох країн.

Де Олівейра вважає, що прогнозоване відновлення подорожей влітку 2021 року може означати, що в більшості країн обсяг міжнародних повітряних перевезень сягне від 50% до 60% від попереднього рівня. Він додав, що нинішні карантинні вимоги "переважно вбивають процес перезапуску галузі" через свою мінливість.

Виконавча віцепрезидентка зі зв'язків з громадськістю та політики національної асоціації подорожей США Торі Емерсон Барнс заявила, що країни мають скасовувати карантин для мандрівників за умови наявності правильного протоколу тестування. За її словами, дворівневий режим тестування за 72 години до вильоту і знову після прибуття є можливою альтернативою. Хоча US Travel заклилає людей вакцинуватися, в організації не вважають, що для подорожей обов'язково потрібна вакцина.

Тим часом експерти зазначають, що хоча вакцини й матимуть вирішальне значення, туристична галузь не може дозволити собі чекати, поки вакцинація буде повністю запроваджена в усьому світі.

Що відомо

  • Станом на початок 2021 року з українським паспортом можна в'їхати без візи у 130 країн світу.
  • В Україні з 1 січня 2021 року зросла загальна вартість оформлення паспорта у формі картки, паспорта для виїзду за кордон та посвідок на тимчасове і постійне проживання.
  • Присвячений аналізу роботи авіаперевізників сервіс AirlineRatings склав щорічний рейтинг найбезпечніших авіакомпаній, а також тих перевізників, які є не лише безпечними, а й бюджетними.
  • За оптимістичним сценарієм авіаційний трафік відновиться лише за п’ять років. Утім, відновлення пасажирських авіаперевезень залежатиме від швидкості початку застосування вакцини проти COVID-19.
  • Кабмін ухвалив проєкт закону, який дасть українцям можливість подорожувати літаками в межах України за внутрішнім е-паспортом або е-паспортом для виїзду за кордон.
На початок