П'ять країн НАТО допоможуть Україні у сфері безпеки

П'ять країн НАТО допоможуть Україні у сфері безпеки

П'ять країн НАТО допоможуть Україні у сфері безпеки
УНІАН

НАТО повністю підтримує суверенітет і територіальну цілісність України. Також Міністерства оборони п'яти країн висловили свої наміри щодо підтримки України у сфері безпеки та оборони.

Голова військового комітету НАТО Стюарт Піч підтвердив солідарність Північноатлантичного альянсу з Україною.

"Альянс високо оцінює зусилля президента Володимира Зеленського щодо мирного врегулювання конфлікту на сході України. Союзники по НАТО є єдиними у засуджені незаконної анексії Росією Криму та її агресивних дій на сході. Ми закликаємо РФ припинити підтримку бойовиків на сході та вивести свої сили з української території. Україна є одним із найближчих та найбільш важливих партнерів НАТО", — наголосив керівник військового комітету НАТО.

Він відвідав Київ та Львов 6 та 7 квітня. Під час свого візиту він отримав докладну інформацію щодо партнерства між Україною і НАТО, прогресу, досягнутого в межах міжнародних тренувальних місій, а також про безпекову ситуацію, що складається в Україні та навколо неї. Головна увага під час переговорів була зосереджена на імплементації в Україні оборонних реформ, що є основою у наближенні України до НАТО, розвитку ситуації в Україні та в регіоні Чорного моря, участі у місіях НАТО в Афганістані, Косові та у Силах реагування Альянсу.

Читайте також: Чому Україна досі не в НАТО та що для цього потрібно. Думки експертів

Крім цього, Міноборони США, Великої Британії, Канади, Литви й Польщі провели віртуальні переговори з приводу ситуації в Україні. Ініціатором зустрічі став державний секретар з питань оборони Великої Британії Бен Уоллес.

"Лідери підтвердили свою непохитну підтримку суверенітету, територіальної цілісності та євроатлантичних прагнень України та обговорили занепокоєння у зв’язку з посиленнями військової активності Росії в регіоні", — повідомили в Пентагоні.

Сторони також оцінили потенційні можливості щодо підтримки України у сфері безпеки й оборони. Зокрема лідери відомств підтвердили свої наміри провести навчання та забезпечити підтримку Україні з метою посилення оборонних можливостей Збройних сил, а також досягнення прогресу в питаннях оперативної сумісності з НАТО.

Що відомо

  • Президент Володимир Зеленський заявив, що вступ України до НАТО є "єдиним шляхом" закінчення війни на Донбасі. Він також наголосив, що Україна прагне стати рівноправним учасником Північноатлантичного альянсу та підкреслив, що хоче поставити питання про членство в НАТО президенту США Джозефу Байдену.
  • Міністерство оборони опублікувало перелік військових навчань НАТО, у яких в 2021 році візьме участь Україна.
  • Україна отримала статус партнера розширених можливостей НАТО, що надає змогу для тіснішої військово-промислової співпраці, працевлаштування українців у структурах альянсу і додаткового захисту від нього.
  • Воднчоас постійна представниця США при НАТО, посол Кей Бейлі Гатчісон заявила, що набуття Україною статусу партнера з розширеними можливостями не є ознакою наближення країни до Плану дій щодо членства в Альянсі, яке вона зможе отримати у слушний час.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок