Справа про "ПВК Семенченка": суд відправив під домашній арешт трьох затриманих

Справа про "ПВК Семенченка": суд відправив під домашній арешт трьох затриманих

Оновлено
Справа про "ПВК Семенченка": суд відправив під домашній арешт трьох затриманих
Facebook/ Єгор Соболєв

Печерський районний суд Києва відправив під домашній цілодобовий арешт добровольців батальйону "Донбасу" Олександра Новікова, Ігоря Орленка та Сергія Акимовича, затриманих у справі про "ПВК Семенченка".

Про це Суспільному підтвердив адвокат Новікова Михайло Рейзін.

За його словами, прокурори клопотали про тримання чоловіка під вартою.

"Питання оскарження узгоджуватимемо з підзахисним. Наша головна мета була, щоб він не потрапив під варту. Ми вважаємо підозру надуманою", – розповів Рейзін.

За його словами, прокурори також просили суд обрати запобіжні заходи колишньому заступнику командира роти батальйону "Донбас" Ігорю Орленку та добровольцю Сергію Акимовичу у вигляді тримання під вартою. Проте, Орленка та Акимовича також відправили під цілодобовий домашній арешт.

Як повідомив екснардеп Єгор Соболєв, запобіжний захід добровольцю "Донбасу" Євгену Шевченку суд має обирати 26 березня.

Читайте також: Семен Семенченко: чим відомий екснардеп та командир "Донбасу", якого звинувачують у створенні ПВК

Новікова та ще двох колишніх військових батальйону "Донбас" правоохоронці затримали напередодні. Їх підозрюють у діяльності, що спрямована на підготовку до вчинення тяжких злочинів, зокрема проти основ національної безпеки.

Що відомо

  • 24 березня Служба безпеки й Офіс генерального прокурора заявили про підозру членам "приватної військової компанії" на чолі з екскомандиром батальйону, колишнім народним депутатом Донбасу Семеном Семенченком.
  • За даними СБУ, Семен Семенченко та Євген Шевченко, за сприяння інших осіб, чиї імена наразі не розголошують, зареєстрували в Україні юридичну особу, яка начебто мала надавати охоронні послуги. Натомість у 2018 році Семенченком була зареєстрована за кордоном приватна військова компанія і під прикриттям української юрособи він разом зі спільниками займався вербуванням українців, переважно з досвідом участі у бойових діях, для роботи у закордонній ПВК.
  • Також СБУ підозрює Євгена Шевченка у завезенні на територію України товарів військового призначення на потреби незаконної приватної військової компанії та подальшої їх реалізації на оборонні підприємства України.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Вибір редакції

На початок