У Львові провели театралізовану акцію "Полум’я Гідності"

У Львові провели театралізовану акцію "Полум’я Гідності"

У Львові провели театралізовану акцію "Полум’я Гідності"
Суспільне Львів

На площі Ринок відбулася театралізована акція "Полум'я Гідності". Волонтери відтворили події Революції Гідності.

"Я відіграю роль Нігояна – першого загиблого. І я дуже пишаюся, що саме мені видали її, тому що я вивчав його історію. Це людина, яка не за свою країну з почуттям справедливості, за свободу, за честь не свого народу – віддала своє життя. Хоч я і не був учасником цих подій, але я був тоді в школі і я пам’ятаю, як щодня переглядав із батьками телеефіри і душею був разом із ними", — розповів учасник акції Олександр Сорокін.

У Львові провели театралізовану акцію "Полум’я Гідності"
У Львові провели театралізовану акцію "Полум’я Гідності". Суспільне Львів

Волонтери відтворювали події, які відбувалися на Майдані від листопада 2013 по лютий 2014 року.

"Це така театралізована постановка, яка має на меті показати для тої молоді, яка ще особливо не застала той період, для людей — нагадати про ті події, які відбувалися на Майдані. Місія Майдану вона не є завершена. І до кінця ця революція вона так і не відбулася повністю і також це є важливо, бо на разі справи проти тих хто розстрілював майданівців – не є розслідувані", — каже співорганізатор акції Сергій Мельников

У Львові провели театралізовану акцію "Полум’я Гідності"
У Львові провели театралізовану акцію "Полум’я Гідності". Суспільне Львів

Участь у акції взяли близько 40 волонтерів. Вона тривала приблизно 45 хвилин.

Що відомо

  • Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова обіцяє, що ОГПУ забезпечить завершення слідства щодо основних злочинів під час протестів на Майдані Незалежності до кінця року.
  • Раніше віцеспікерка Верховної ради Ірина Кондратюк запропонувала заслухати під час години запитань до уряду на поточному тижні генеральну прокурорку Ірину Венедіктову про хід розслідування справ Майдану.
  • Рада визнала Революцію Гідності одним з ключових моментів державотворення України.
  • ГПУ оголосила підозри щодо причетності до вбивств на Майдані 66 особам, 46 з яких перебувають у розшуку. Здебільшого звинувачення у розстрілах висунуто співробітникам розформованого нині спецпідрозділу МВС "Беркут".
  • Окрім того, підозри в організації злочинів висунуто Віктору Януковичу, його старшому сину Олександру, експрем'єру Миколі Азарову, ексголові МВС Віталію Захарченку, ексгенпрокурору Віктору Пшонці та його синові Артему та інших. Більшість з них нині переховується в Росії.
  • Сукупно у всіх містах України розслідується понад 4,7 тис. злочинів проти учасників Революції Гідності.
  • Печерський районний суд задовольнив клопотання слідчого ДБР про здійснення заочного розслідування стосовно колишнього заступника міністра внутрішніх справ України Віктора Ратушняка, який наразі переховується від правоохоронців.
  • Європейський суд з прав людини 21 січня виніс рішення стосовно кількох справ щодо подій Революції гідності та визнав порушення прав та насильство щодо учасників протестів.
  • Слідство у справі щодо викрадення і вбивства активіста Юрія Вербицького та викрадення журналіста Ігоря Луценка у січні 2014 року під час протестів на столичному Майдані Незалежності скерувало до суду акт стосовно ще двох обвинувачених.
  • Суд задовольнив апеляційну скаргу прокурорів ОГПУ та надав дозвіл на проведення спеціального досудового розслідування щодо ексочільника столичної міліції Валерія Мазана.
На початок