Справи Майдану: суд дозволив заочно розслідувати дії ексзаступника голови МВС

Справи Майдану: суд дозволив заочно розслідувати дії ексзаступника голови МВС

Справи Майдану: суд дозволив заочно розслідувати дії ексзаступника голови МВС
. УН

Печерський районний суд міста Києва задовольнив клопотання слідчого ДБР про здійснення заочного розслідування стосовно колишнього заступника міністра внутрішніх справ України Віктора Ратушняка, який наразі переховується від правоохоронців.

Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.

За даними слідства, Ратушняку інкриміновано вчинення з 18 по 20 лютого 2014 року у складі злочинного угруповання, до якого входили колишній президент та ряд керівників правоохоронних органів, незаконного перешкоджання проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій, перевищення влади та службових повноважень, що призвело до настання тяжких наслідків, умисних вбивств та замахів на умисні вбивства, умисного завдання тяжких тілесних ушкоджень, а також терористичного акту.

Такий дозвіл суду був необхідним для проведення досудового розслідування стосовно підозрюваного за його відсутності.

Що відомо

  • Наприкінці 2013 та на початку 2014 років Україну охопили масові протести, які отримали назву Революція гідності. Вони призвели до зміни влади та втечі за кордон тодішнього президента Віктора Януковича і його соратників. Кульмінацією подій стало масове протистояння на Майдані у Києві 18-20 лютого 2014 р., внаслідок якого було вбито 107 протестувальників та 13 міліціонерів.
  • ГПУ оголосила підозри щодо причетності до вбивств на Майдані 66 особам, 46 з яких перебувають у розшуку. Здебільшого звинувачення у розстрілах висунуто співробітникам розформованого нині спецпідрозділу МВС "Беркут".
  • Окрім того, підозри в організації злочинів висунуто Віктору Януковичу, його старшому сину Олександру, екс-прем`єру Миколі Азарову, екс-голові МВС Віталію Захарченку, екс-генпрокурору Віктору Пшонці та його синові Артему, екс-голові АП Андрію Клюєву, колишньому заступнику міністра внутрішніх справ Віктору Ратушняку, колишньому першому віцепрем`єру Сергію Арбузову, екс-міністр доходів і зборів Олександру Клименку, екс-міністрові енергетики Едуарду Ставицькому, екс-міністру освіти Дмитру Табачник, олігарху Сергію Курченку. Більшість з них нині переховується в Росії.
  • Сукупно у всіх містах України розслідується більше 4,7 тис. злочинів проти учасників Революції Гідності.
  • Колишніх бійців "Беркуту Олега Янішевського, Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Сергія Тамтуру та Олександра Маринченка", яких судили за розстріли на Майдані під час Революції гідності обміняли в рамках обміну полоненими 29 грудня. Пізніше двоє, Тамтура і Маринченко, повернулися до Києва.
На початок