Справи Майдану: Венедіктова обіцяє завершити слідство щодо основних злочинів до кінця року

Справи Майдану: Венедіктова обіцяє завершити слідство щодо основних злочинів до кінця року

Справи Майдану: Венедіктова обіцяє завершити слідство щодо основних злочинів до кінця року
УНІАН

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова обіцяє, що ОГПУ забезпечить завершення слідства щодо основних злочинів під час протестів на Майдані Незалежності до кінця року.

Про це під час виступу перед Верховною радою зі звітом щодо роботи ОГПУ у 2020 році заявила генеральна прокурорка Ірина Венедіктова.

"Серед перспектив на цей рік – передусім, завершення судового розгляду в суді першої інстанції щодо розстрілів 20 лютого 2014 року мирних протестувальників на вулиці Інститутській у столиці. Також я можу вас запевнити, що цьогоріч ми забезпечимо закінчення слідства в основних справах Майдану з тим, щоб кожен, хто вчинив злочин, поніс справедливе покарання", – повідомила генпрокурорка.

За її словами, при цьому протягом минулого року в порівнянні з 2019-м втричі зросла кількість осіб, яким ОГПУ повідомив про підозру у справах Майдану.

"Торік суттєво активізовано роботу та втричі зросла кількість осіб, яким Офіс генерального прокурора повідомив про підозру. Серед них – 24 працівники органів внутрішніх справ, три прокурори, п’ять суддів та 10 цивільних осіб", – зазначила Венедіктова.

Посадовиця додала, що також втричі збільшилась кількість спрямованих до суду обвинувальних актів стосовно чотирьох десятків осіб. Також Офіс генпрокурора забезпечив підтримку публічного обвинувачення у сотні "справ Майдану", фігурантами яких є близько 200 осіб.

Що відомо

  • Раніше віцеспікерка Верховної ради Ірина Кондратюк запропонувала заслухати під час години запитань до уряду на поточному тижні генеральну прокурорку Ірину Венедіктову про хід розслідування справ Майдану.
  • Рада визнала Революцію Гідності одним з ключових моментів державотворення України.
  • ГПУ оголосила підозри щодо причетності до вбивств на Майдані 66 особам, 46 з яких перебувають у розшуку. Здебільшого звинувачення у розстрілах висунуто співробітникам розформованого нині спецпідрозділу МВС "Беркут".
  • Окрім того, підозри в організації злочинів висунуто Віктору Януковичу, його старшому сину Олександру, експрем'єру Миколі Азарову, ексголові МВС Віталію Захарченку, ексгенпрокурору Віктору Пшонці та його синові Артему та інших. Більшість з них нині переховується в Росії.
  • Сукупно у всіх містах України розслідується понад 4,7 тис. злочинів проти учасників Революції Гідності.
  • Печерський районний суд задовольнив клопотання слідчого ДБР про здійснення заочного розслідування стосовно колишнього заступника міністра внутрішніх справ України Віктора Ратушняка, який наразі переховується від правоохоронців.
  • Європейський суд з прав людини 21 січня виніс рішення стосовно кількох справ щодо подій Революції гідності та визнав порушення прав та насильство щодо учасників протестів.
  • Слідство у справі щодо викрадення і вбивства активіста Юрія Вербицького та викрадення журналіста Ігоря Луценка у січні 2014 року під час протестів на столичному Майдані Незалежності скерувало до суду акт стосовно ще двох обвинувачених.
  • Суд задовольнив апеляційну скаргу прокурорів ОГПУ та надав дозвіл на проведення спеціального досудового розслідування щодо ексочільника столичної міліції Валерія Мазана.

На початок