Віцеспікерка Верховної ради Ірина Кондратюк пропонувала заслухати під час години запитань до уряду на поточному тижні генеральну прокурорку Ірину Венедіктову про хід розслідування справ Майдану. Водночас спікер парламенту Дмитро Разумков пропонує заслухати прем'єр-міністра Дениса Шмигаля.
Про це Кондратюк повідомила під час засідання погоджувальної ради 15 лютого.
"Європарламент у своїй нещодавній резолюції закликав українську владу продовжувати розслідування злочинів вчинених на Євромайдані та негайно забезпечити справедливість щодо жертв та їхніх родин. Користуючись нагодою, хочу внести пропозицію запросити цього тижня до Верховної ради генеральну прокурорку Ірину Венедіктову", – сказала Кондратюк.
За її словами, Венедіктова може прозвітувати про хід розслідування справ Майдану та його проміжні підсумки.
Читайте також: День пам’яті Небесної сотні: які заходи заплановані до річниці подій
Водночас спікер парламенту Разумков вважає, що до Верховної ради необхідно запросити прем'єр-міністра Дениса Шмигаля щодо кампанії з вакцинації від COVID-19 та житлово-комунальних тарифів.
"Венедіктова – це не година запитань до уряду, тому я думаю, що пані Венедіктова буде найближчим часом у Верховній раді", – додав Разумков.
Година запитань до уряду має відбутися 19 лютого, саме у цей день, як відомо, будуть відбуватися вшанування пам'яті загиблих учасників Революції гідності.
Що відомо
- Наприкінці 2013 та на початку 2014 років Україну охопили масові протести, які отримали назву Революція гідності. Вони призвели до зміни влади та втечі за кордон тодішнього президента Віктора Януковича і його соратників. Кульмінацією подій стало масове протистояння на Майдані у Києві 18-20 лютого 2014 р., внаслідок якого було вбито 107 протестувальників та 13 міліціонерів.
- ГПУ оголосила підозри щодо причетності до вбивств на Майдані 66 особам, 46 з яких перебувають у розшуку. Здебільшого звинувачення у розстрілах висунуто співробітникам розформованого нині спецпідрозділу МВС "Беркут".
- Окрім того, підозри в організації злочинів висунуто Віктору Януковичу, його старшому сину Олександру, експрем'єру Миколі Азарову, ексголові МВС Віталію Захарченку, ексгенпрокурору Віктору Пшонці та його синові Артему та інших. Більшість з них нині переховується в Росії.
- Сукупно у всіх містах України розслідується понад 4,7 тис. злочинів проти учасників Революції Гідності.
- Печерський районний суд задовольнив клопотання слідчого ДБР про здійснення заочного розслідування стосовно колишнього заступника міністра внутрішніх справ України Віктора Ратушняка, який наразі переховується від правоохоронців.
- Європейський суд з прав людини 21 січня виніс рішення стосовно кількох справ щодо подій Революції гідності та визнав порушення прав та насильство щодо учасників протестів.