Справи Майдану: суд отримав обвинувальний акт ще по двох підозрюваних у викраденні активістів

Справи Майдану: суд отримав обвинувальний акт ще по двох підозрюваних у викраденні активістів

Справи Майдану: суд отримав обвинувальний акт ще по двох підозрюваних у викраденні активістів
УНІАН, Facebook

Слідство у справі щодо викрадення і вбивства активіста Юрія Вербицького та викрадення журналіста Ігоря Луценка у січні 2014 року під час протестів на столичному Майдані Незалежності скерувало до суду акт стосовно ще двох обвинувачених. За версією слідства, ці двоє підозрюваних безпосередньо викрали Луценка та Вербицького з Олександрівської лікарні у Києві.

Про це повідомляється на сайті Офісу генпрокурора.

"Офісом Генерального прокурора скеровано до Бориспільського міськрайонного суду Київської області обвинувальний акт стосовно двох учасників злочинної організації, яким інкриміновано створення злочинної організації, умисне вбивство, катування, незаконне позбавлення волі або викрадення людини, незаконне перешкоджання проведенню зборів, мітингів", – йдеться у повідомленні.

Як встановило слідство, підозрювані за попередньою змовою 21 січня 2014 року незаконно викрали зі столичної Олександрівської клінічної лікарні учасників протестів на Майдані Незалежності Ігоря Луценка та Юрія Вербицького. При цьому зловмисники катували обох активістів та згодом вбили Юрія Вербицького.

Учасникам злочину висунуто обвинувачення за ч. 1 ст. 255Створення злочинної організації, п. п. 3, 12 ч. 2 ст. 115Умисне вбивство, ч. 2 ст. 127Катування, ч. 3 ст. 146Незаконне позбавлення волі або викрадення людини та ст. 340Незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій КК України).

У повідомленні зазначається, що досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні здійснювалося "in absentiа"За відсутності, заочно через відсутність підозрюваних, які переховуються від органів слідства. Як зазначили в Державному бюро розслідувань, це дозволить

"Надання судом правової оцінки діям обвинувачених за їх відсутності за процедурою спеціального судового провадження забезпечить реалізацію невідворотності відповідальності за вчинення злочинів, спрямованих на перешкоджання проведенню акцій протесту у 2013-2014 роках", – пояснили в ДБР.

Що відомо

  • 11 січня суд переніс засідання щодо викрадення Вербицького і Луценка через неявку адвокатів обвинувачених.
  • 21 січня 2014 року Ігор Луценко і Юрій Вербицький були викрадені з території Олександрівської лікарні в Києві та вивезені за місто. Після тортур їх кинули у лісі. Вербицький від отриманих травм помер.
  • У кримінальному провадженні у цій справі був заарештований Олександр Волков, якого слідство вважає організатором цього викрадення, а також Олексій Чеботарьов, який, на думку слідства, пов'язаний з імовірним замовником викрадення.
  • 22 серпня 2020 року слідчі Державного бюро розслідувань завершили досудове розслідування відносно двох осіб, підозрюваних у вбивстві в січні 2014 року майданівця Юрія Вербицького та катуванні активіста, а нині ексдепутата Ігоря Луценка.
  • 10 березня в Офісі генпрокурора повідомили про затримання чоловіка, який перебував у розшуку п’ять років, у справі про викрадення майданівця Юрія Вербицького та активіста, а нині ексдепутата Ігоря Луценка. Інформацію щодо затримання підтвердила адвокат, правозахисниця Євгенія Закревська і потерпілий у цій справі Ігор Луценко. Обоє вказали, що йдеться про затримання Сергія Мисливого.
  • 6 січня 2021 року Офіс генерального прокурора скерував до Бориспільського міськрайонного суду Київської області обвинувальний акт стосовно двох підозрюваних у викраденні активістів Євромайдану Ігоря Луценка та Юрія Вербицького.
На початок