Після катастрофи на Харківщині відновили польоти Ан-26

Після катастрофи на Харківщині відновили польоти Ан-26

Після катастрофи на Харківщині відновили польоти Ан-26
hups.mil.gov.ua

Харківський національний університет ім. Івана Кожедуба відновив польоти на літаку Ан-26Ш. Наразі тривають командирські тренувальні польоти, під час яких відпрацьовують посадку з імітацією відмови одного двигуна. Польоти з курсантами мають відновити навесні.

Про це Суспільному 19 лютого повідомив речник університету Олег Кошовий.

За його словами, командирські польоти, тобто підготовку керівного складу, відновили цього тижня. 17 лютого пресслужба вишу знімала польоти на аеродромі в Чугуєві.

Планові польоти з курсантами мають відновити наприкінці березня — на початку квітня, сказав Кошовий.

"Основною метою командирських польотів є підтримання на високому рівні та удосконалення навичок керівного складу в організації, проведенні та забезпеченні польотів", — розповів пресслужбі вишу заступник командира військової частини з льотної підготовки Роман Куценко.

"Літаки Ан-26 після тривалої перерви в польотах розпочинають польоти з відпрацювання польоту на імітацію відмову двигуна, виконують посадку на одному двигуні", — сказав Куценко.

Що відомо

  • 25 вересня 2020 року під Чугуєвом розбився військовий Ан-26Ш з курсантами. Загинули 26 людей: 19 курсантів та 7 офіцерів, члени екіпажу. Вижив один курсант.
  • За фактом катастрофи відкрили кримінальне провадження за фактом порушення правил польотів та підготовки до них, що спричинило катастрофу та тяжкі наслідки (ст. 416 КК України). До з'ясування обставин катастрофи польоти на Ан-26 припинили.
  • 28 жовтня голова держкомісії з розслідування причин катастрофи Олег Уруський оприлюднив звіт за результатами роботи комісії. За його словами, першим небезпечним фактором, який спровокував катастрофу, стала відмова ПРТ-24 системи управління лівого двигуна. На технічні неполадки наклався людський фактор, виявила комісія. Крім того, встановлені серйозні системні порушення в організації польотів.
  • 18 грудня Державне бюро розслідувань України оголосило підозри трьом посадовцям, які можуть бути причетні до авіакатастрофи Ан-26 під Чугуєвом.
  • 22 грудня Печерський райсуд Києва взяв двох офіцерів з Чугуєва під варту, а командувачу Повітряних сил ЗСУ Сергію Дроздову обрали запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.
  • Про те, що аеродром невдовзі має відновити польоти на Ан-26, в університеті ім. Івана Кожедуба повідомляли у грудні 2020 року.
Читайте також: "Чому ніхто не покараний?": родичі загиблих в Ан-26 — про курсантів, офіцерів та слідство
На початок