Перейти до основного змісту
Уряд назвав остаточні причини катастрофи літака Ан-26 на Харківщині

Уряд назвав остаточні причини катастрофи літака Ан-26 на Харківщині

Офiцiйно
Уряд назвав остаточні причини катастрофи літака Ан-26 на Харківщині
. УНІАН

Урядова комісія закінчила розслідування причин катастрофи Ан-26 у Чугуєві Харківської області 25 вересня. Літак впав через збіг низки небезпечних факторів, однак головними причинами називають відсутність контролю з організації та виконання польотів та системні порушення виконання польотів.

"Комісія встановила причини: на технічні неполадки, які мали місце в даному випадку, наклався людський фактор. Плюс системні серйозні порушення в організації польотів щодо забезпечення безпеки", — зазначив під час засідання уряду віцепрем'єр-міністр —міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський.

Зокрема, першим небезпечним фактором, який спровокував катастрофу, згідно з висновками комісії, стала відмова ПРТ-24 системи управління лівого двигуна. Через це виникла надзвичайна ситуація.

Читайте також: Кого забрало небо. Список загиблих в катастрофі АН-26 на Харківщині

Другий фактор — екіпаж не вирівняв тягу лівого та правого двигунів.

Третій — екіпаж випустив закрилки у положенні у 38 градусів на етапі заходу на посадку.

Четвертим небезпечним фактором стало те, що літак було несвоєчасно переведено на зниження, помилково побудовано траєкторію зниження та спроби якомога швидше вийти на глісаду замість зниження з виходом на початок злітно-посадкової смуги.

"Враховуючи додаткову тягу третього двигуна на правому напівкрилі та випущені на 38 градусів закрилки, несиметричне збільшення тяги правого двигуна призвело до надзвичайно складної польотної ситуації. Штучне створення несиметричності тяги силової установки було п'ятим небезпечним фактором, що суттєво погіршило умови польоту", – зазначив Уруський.

Окрім того, екіпаж не усунув ковзання, що стало шостим небезпечним фактором, через який аварійна ситуація стала катастрофічною.

"О 20:44:49 на швидкості 100 км/год з кутом крену 75% та кутом тангажу 26% літак зіткнувся з землею. За приблизною оцінкою, перевантаження в центрі мас літака на момент удару складало 12 одиниць", — зачитав віцепрем'єр.

Читайте також: У Харкові попрощалися із загиблими в катастрофі Ан-26

За його словами, комісія з розслідування падіння Ан-26 визначила кілька причин катастрофи. Серед них:

  • Втрата швидкості на передпосадковій прямій, яка призвела до звалювання літака з подальшим зіткненням з земною поверхнею.
  • Загальноприйнята в університеті практика виконання на літаку Ан-26 зльотів конвеєром, на одному з яких через швидкоплинність процесу екіпаж не виявив відмову лічильної техніки та своєчасно не припинив зліт.
  • Відмова системи ПРТ-24 лівого двигуна в умовах непередбаченого плановою таблицею польотів виконання зльоту конвеєром.
  • Загальноприйнята у військовій частині практика перебільшення встановленої одночасної кількості та змішування екіпажів курсантів-штурманів та курсантів-пілотів на борту літака.
  • Порушення планової таблиці польотів, перебування у шостому польоті на борту літака осіб, які не були передбачені плановою таблицею польотів.
  • Неприпинення порушень керівництвом польотів, керівником польотів, керівником посадки та помічником керівника польотів.

Серед головних причин Уруський називає відсутність контролю з організації та виконання польотів посадовцями Харківського національного університету повітряних сил імені Івана Кожедуба та системні порушення виконання польотів. Також недостатня підготовка екіпажу, щодо дій в особливих ситуаціях.

Як повідомив Уруський, комісія підготувала список рекомендацій щодо запобігання подібним ситуаціям та передасть висновки розслідування правоохоронцям.

Що відомо

  • В авіакатастрофі військового Ан-26 25 вересня загинули 26 людей: 19 курсантів та 7 офіцерів, члени екіпажу. Вижив курсант В'ячеслав Золочевський. 29 вересня у Харкові прощалися з курсантом з Львівщини Віталієм Вільховим, який помер у лікарні. 6 жовтня на площі Свободи у Харкові попрощалися з 25 загиблими.
  • Після катастрофи в університеті повідомляли Суспільному, що до кінця розслідування події від виконання обов'язків відсторонили близько 15 військовослужбовців, зокрема тих, хто в день катастрофи керував польотами.

Топ дня

Вибір редакції

На початок