Правоохоронці Донеччини мають докази причетності 70 бойовиків до злочинів в "Ізоляції"

Правоохоронці Донеччини мають докази причетності 70 бойовиків до злочинів в "Ізоляції"

Правоохоронці Донеччини мають докази причетності 70 бойовиків до злочинів в "Ізоляції"
фото: Станіслав Асєєв

Правоохоронці Донеччини мають інформацію про причетність 70 бойовиків до злочинів у в'язниці "Ізоляція" в окупованому Донецьку. Поліція вже оголосила про підозру керівнику катівні та одному з конвоїрів.

Про це повідомляє пресслужба поліції Донеччини.

Найближчим часом планують оголосити про підозру ще кільком фігурантам.

"На сьогодні у повному обсязі зібрано докази та заочно оголошено підозру двом особам, які брали участь в організації та діяльності катівні "Ізоляція" у тимчасово окупованому Донецьку. Їх притягують до відповідальності за чотирма статтями КК України.", - йдеться у повідомленні.

Правоохоронці продовжують слідчі дії, аби встановити всіх причетних до катувань мирних жителів та українських військових, які потрапили у полон.

Поліцейські вже зібрали інформацію про 70 учасників незаконних збройних формувань РФ, які можуть бути причетні до злочинів в "Ізоляції".

Читайте також: Перший рік волі: як прожили 2020-тий колишні політв'язні

Інформацію про підозрюваних правоохоронці отримали від колишніх полонених, яким вдалося повернутися в Україну. Наразі встановили понад 40 потерпілих, серед них 10 жінок.

"Серед найбільш жорстоких катувань – спилювання зубів, підключення електроструму до різних органів, зґвалтування, імітація розстрілу та похорону живцем із забиванням цвяхів у труну. У деяких потерпілих досі наявні тілесні ушкодження, отримані від бойовиків під час перебування в Ізоляції", - розказали у поліції.

Після заочної підозри та завершення досудового розслідування кримінальне провадження спрямують до суду, який має право заочно винести вирок.

"При потраплянні обвинуваченого до поля зору правоохоронних органів він буде негайно затриманий та поміщений до місць позбавлення волі без будь-яких додаткових процедур", - додали у повідомленні.

Що відомо

  • Правоохоронці розшукують свідків злочинів, вчинених на території ПрАТ "Ізоляція" в окупованому Донецьку.
  • Центр сучасного мистецтва "Ізоляція" — недержавний фонд, відкритий у 2010 році на території колишнього заводу з виробництва ізоляційних матеріалів. Команда проводила дослідження, здійснювала проєкти, організовувала резиденції й відкривала виставки.
  • Весною 2014 року незаконні збройні формування на Донбасі створили цілу мережу тюрм, які за своїми умовами були непридатні навіть для тимчасового перебування людини. У той час почалася "свідома політика терору", зокрема масові викрадення та катування людей.
  • 9 червня 2014 року територію фонду захопили бойовики самопроголошеної ДНР для розміщення так званої "гуманітарної допомоги", що надходить з Росії. Після цього фонд був вимушений переїхати до Києва та трансформувати свою роботу.
  • В останньому звіті Управління Верховного комісара ООН із прав людини зазначена секретна тюрма "Ізоляція" — закритий концтабір, який створений на захопленій території заводу арт-фонду "Ізоляція", в якому таємно утримують чоловіків, жінок та дітей, до якого не має доступу навіть Міжнародний комітет Червоного Хреста.
  • У звіті також згадується про поширену практику катування та жорстокого поводження щодо утримуваних осіб. За свідченнями нещодавно звільнених, до них застосовувалися побиття, удари електричним струмом, удушення, сексуальне насильство, видалення частин тіла, позбавлення води, їжі, сну тощо.
  • З 2020 року фонд "Ізоляція" та Центр громадянських свобод розпочали реалізацію спільної адвокаційної кампанії, мета якої — досягти справедливості для жертв викрадень та катувань на Донбасі, ліквідувати концтабір на захопленому заводі арт-фонду "Ізоляція" та ухвалити закон про воєнних злочинців.
  • Ватажка проросійських бойовиків, який у червні 2014 року брав участь у захопленні Центру сучасних мистецтв "Ізоляція" у Донецьку, оголосили у розшук. Його звинувачують у жорсткому поводженні з військовополоненими та цивільним населенням.
На початок