Скільки щеплень на місяць зможуть робити мобільні бригади. Розповідає головний санлікар

Скільки щеплень на місяць зможуть робити мобільні бригади. Розповідає головний санлікар

Скільки щеплень на місяць зможуть робити мобільні бригади. Розповідає головний санлікар
. AP

За прогнозами Міністерства охорони здоров'я, мобільні бригади та медики у пунктах щеплення зможуть робити до п'яти мільйонів щеплень на місяць. Окрім цього, за потреби, кількість щеплень можна збільшити до семи мільйонів на місяць.

Про це головний санітарний лікар Віктор Ляшко повідомив на форумі "Україна 30. Коронавірус: виклики та відповіді".

"Разом мобільні бригади та пункти щеплення можуть робити до 4,5-5 мільйонів щеплень на місяць у разі повного навантаження. У разі крайньої потреби, буде забезпечена велика кількість імунобіологічних препаратів (вакцин – ред.) одночасно у нашій країні, ми можемо підключити 11 тисяч кабінетів щеплення, які нині роблять щеплення нашим дітям. Це дозволить нам збільшити потужність ще на 5-7 мільйонів щеплень на місяць", – сказав Ляшко.

За його словами, на першому етапі працюватимуть 375 мобільних бригад. Надалі їх кількість планують збільшити до 600.

Також, за словами головного санлікаря, один пункт щеплення може проводити близько 30 щеплень на добу. Максимально у МОЗ можуть залучити 4250 пунктів щеплення.

Читайте також: Мобільні бригади та додаткові пункти щеплення. Як медики готуються до вакцинації

"Коли ми говоримо про етапи (вакцинації – ред.), вони пріоритезують певні категорії нашого населення виключно в умовах глобального дефіциту доступу до вакцин. У разі появи великої кількості вакцин на території нашої держави, ми зможемо забезпечити ті речі, які зможуть стримати поширення коронавірусної хвороби", – додав Ляшко.

Що відомо

  • Кампанія з вакцинації населення від COVID-19 в Україні може початися з 15 лютого. У лютому Україна отримає 117 тисяч доз вакцини від коронавірусу виробництва Pfizer-BioNTech. Також у першому півріччі цього року в країну надійде від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини AstraZeneca/Oxford.
  • Президент Володимир Зеленський підписав закон, який спрощує процедуру реєстрації та використання вакцин від COVID-19 в Україні.
  • Міністерство охорони здоров'я України планує створити вебпортал, на якому можна буде отримати інформацію про вакцинацію проти COVID-19 та записатися на щеплення.
  • Вакцинацію населення України від COVID-19 здійснюватимуть 572 мобільні бригади. До середини лютого МОЗ обіцяє укласти договори з постачальниками вакцин. Заступник міністра охорони здоров'я з цифрової трансформації Ярослав Кучер пояснив, як саме та якими способами буде відбуватися запис на вакцинацію.
  • США планують допомогти Україні розподілити перші 117 тисяч доз вакцин проти коронавірусу виробництва Pfizer. Зокрема, країна надасть холодильники для зберігання препарату.
На початок