Україна отримає від США холодильники для зберігання вакцини Pfizer

Україна отримає від США холодильники для зберігання вакцини Pfizer

Ексклюзивно
Україна отримає від США холодильники для зберігання вакцини Pfizer
. Суспільне

США планують допомогти Україні розподілити перші 117 тисяч доз вакцин проти коронавірусу виробництва Pfizer. Зокрема, країна надасть холодильники для зберігання препарату.

Про це Суспільному повідомили у посольстві США в Україні.

"Нещодавно ми вирішили допомогти Україні організувати систему транспортування для розподілу вакцини Pfizer, яка потребує дуже низьких температур. Тож ми допомагаємо з холодильниками та транспортуванням, а також слідкуємо за тим, щоб після прибуття вакцини на місце, вона залишалася в безпеці", – розповіла тимчасова повірена у справах США Крістіна Квін.

Вона відзначила, що це дало можливість Україні опинитися серед перших країн, які отримують вакцину проти коронавірусу за ініціативою COVAX.

За словами Квін, 117 тисяч доз, які має отримати Україна – це перший транш, який буде надіслано для вакцинації медпрацівників. Але США та COVAX продовжать співпрацю з Україною.

Як відомо, вакцину виробництва Pfizer необхідно зберігати за температури -70°С. Її мають транспортувати за системою "холодного ланцюга". Після того, як вакцину привозять до країни-призначення, препарат у вантажівці-рефрижераторі мають відвезти на "морозильну ферму", де вона має зберігатися до 6 місяців за температури -70°С. Потім вакцину розкладають в окремі пакети із сухим льодом та розподіляють між центрами вакцинації.

Що відомо

  • Міністерство охорони здоров'я розраховує отримати перші заявки на реєстрацію вакцин проти коронавірусу для екстреного медичного застосування вже до 14 лютого.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що половина населення України має бути охоплена щепленнями проти коронавірусу протягом 2021 – початку 2022 року. При цьому він наголосив, що інформація про закупівлі російської вакцини є фейком.
  • За попередню добу в Україні виявили 2 141 новий випадок захворювання на коронавірус, серед них 130 дітей та 71 медпрацівник.
На початок