Вищий антикорупційний суд відсторонив від посади заступника голови Запорізької облради на один місяць

Вищий антикорупційний суд відсторонив від посади заступника голови Запорізької облради на один місяць

ВАКС відсторонив Куценка з посади заступника голови Запорізької облради
Розгляд клопотання НАБУ про відсторонення Владислава Куценко з посади заступника голови Запорізької облради, 25 квітня 2024 року. Фото: скриншот з відео на You-Tube каналу ВАКС

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) частково задовольнив клопотання Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) про відсторонення від виконання обов'язків заступника голови Запорізької обласної ради (ЗОР) Владислава Куценка строком на один місяць.

Судове засідання транслювалося Вищим антикорупційним судом онлайн, 25 квітня.

У залі суду детектив НАБУ Назарій Кравчук обґрунтував підстави подачі клопотання щодо відсторонення з посади Владислава Куценка у зв'язку з розслідуванням спроби отримання неправомірної вигоди групи осіб від директора одного з комунальних медзакладів Запоріжжя. І наголосив, що попри передання повноважень облради до Запорізької військової адміністрації, підозрюваний й досі має ресурс аби впливати на інших осіб:

"Відповідно до листа голови ЗОВА Івана Федорова, Куценко Владислав продовджує здійснювати повноваження заступника голови обласної ради. Разом з тим, частина інших заступників голови Запорізької обласної ради звільнена... З керівництва обласної ради, наскліьки мені відомо, залишилася тільки голова ЗОР Олена Жук та Куценко Владислав, що також свідчить про збереження його впливу у Запорізькій облраді", — зазначив детектив НАБУ.
ВАКС відсторонив Куценка з посади заступника голови Запорізької облради на один місяць
Владислав Куценко (зліва), заступник голови Запорізької облради на розгляді клопотання про відсторонення його з посади в залі суду ВАКС, 25 квітня 2024 року. Фото: скриншот з відео на You-Tube каналу ВАКС

Звертаючись до слідчого судді ВАКСу, обвинувачений відкинув версію НАБУ про його протиправні дії у складі організованої групи:

"Важаю, що орган досудового розслідування систематично використовує матеріали, в яких я не проходжу, як засіб політичного тиску... Жодних доказів, що я керував якоюсь організованою групою немає. Є покази на інших людей, є покази на головного свідка, який проходив фігурантом кримінальної мафії Запорізької області раніше. Зараз я не здійснюю тиску, не знищую і не пошкоджую документи та взагалі готовий всебічно сприяти розслідуванню. А мені знову хочуть обмежити права, щоб я знаходився без заробітної плати, повноважень та без навіть моїх соціальних можливостей спілкуватися з колегами по роботі."

Також посадовець повідомив, що самостійно вжив заходів аби унеможливити свій вплив на свідків у справі, зокрема направив лист до голови облради Олени Жук та "керівника юридичного департаменту" з проханням виключити робочу взаємодію із учасниками кримінального провадження.

Після розгляду матеріалів клопотання в нарадчій кімнаті, ВАКС постановив:

Клопотання детектива НАБУ про відсторонення Владислава Куценка від займаної посади задовольнити частково, відсторонити підозрюваного з посади заступника голови Запорізької облради на строк один місяць.

Розслідування стосовно представників Запорізької облради: що відомо

19 лютого Національне антикорупційне бюро України разом зі Службою безпеки України викрили заступника голови Запорізької обласної ради, його помічника та депутата на хабарі директору одного з медзакладів обласного центру.

20 лютого НАБУ і САП повідомили про підозру фігурантам розслідування.

23 лютого Вищий антикорупційний суд та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили, що трьом посадовцям обрали запобіжний захід. Так, заступник голови ЗОР та його помічник мали перебувати під вартою з можливістю внесення застави, депутат облради — під домашнім арештом;

27 лютого за заступника голови Запорізької обласної ради внесли заставу у понад три мільйони гривень.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок