Верховна Рада підтримала передачу повноважень Запорізької обласної ради до ЗОВА на період воєнного стану

Верховна Рада підтримала передачу повноважень Запорізької обласної ради до ЗОВА на період воєнного стану

ВР підтримала передачу повноважень обласної ради до ЗОВА на період воєнного стану
Голосування за рішення щодо передачі повноважень Запорізької обласної ради ЗОВА, 21.03.2024. Facebook/ Микола Лукашук

Народні депутати Верховної ради України підтримали передачу повноважень Запорізької облради до Запорізької обласної військової адміністрації на період воєнного стану.

За постанову проголосували 236 парламентарів, повідомив сьогодні, 21 березня, у своєму Telegram-каналі народний депутат від "Голосу" Ярослав Железняк. Також інформацію про це оприлюднив на своїй Facebook-сторінці голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.

"Моя колега пʼять разів збирала сесію. Пʼять разів. На жаль, кворуму жодного разу не було. В Запорізькій облраді сім фракцій і 84 депутати. Зокрема, й ті політичні сили, які представлені в Парламенті", — зазначив у пості Микола Лукашук.

Згодом очільник ЗОВА Іван Федоров зазначив, що вдячний президенту України та кожному народному депутату, кожній фракції ВР за обʼєднану позицію, яка розв'язує багато проблем нашої прифронтової області.:

"Відсьогодні та до кінця воєнного стану цими питаннями буде опікуватися Запорізька обласна військова адміністрація. Гучні заяви щодо розпуску Запорізької обласної ради — це відверта маніпуляція. Повноваження обласної ради будуть автоматично поновлені по завершенню воєнного стану. Апарат обласної ради продовжує працювати, але в новому, більш інтенсивному форматі".

Пізніше голова Запорізької облради Олена Жук подякувала депутатам та працівникам держустанови за роки співпраці та запевнила, що виконавчий апарат обласної ради працюватиме й надалі:

"Я впевнена, що професіоналізм та досвід роботи працівників виконавчого апарату будуть корисними у розв'язанні нагальних питань мешканців Запорізької області...Протягом двох років війни ми змогли вистояти – це спільна робота, яка вимагала і вимагає надзвичайних зусиль. Ми і надалі будемо спільно працювати в інтересах жителів Запорізької області".

Суспільне звернулося за коментарем до правознавця Дениса Штабовенка з питанням щодо термінів, коли відповідне рішення народних депутатів набере чинності. Він пояснив, що у такому випадку підпис президента не потрібний:

"Відповідно до закону Про правовий режим воєнного стану Верховна рада приймає саме постанову, то відповідно до регламенту діяльності ВР, а саме стаття 138, підписує проєкт постанови голова Верховної ради, потім апарат його передає до оприлюднення в газеті “Голос України” та у відомостях Верховної ради і в день публікації постанова набирає сил".

Напередодні депутат Запорізької обласної ради звертався до Верховної ради з проханням не допустити "фактичне руйнування" найвищого представницького органу регіону.

Раніше Суспільне повідомляло, що 4 березня 2024 року Комітет ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки підтримав й передав на розгляд депутатів проект Постанови № 9118 ініційований президентом України ще торік 17 березня. У разі схвалення цієї Постанови до закінчення війни виконувати роботу облради буде обласна військова адміністрація на чолі з Іваном Федоровим.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок