У Запорізькій області знайшли притулок понад 228 тисяч переселенців — Мироненко

У Запорізькій області знайшли притулок понад 228 тисяч переселенців — Мироненко

Євген Мироненко, заступник голови Запорізької ОДА
Євген Мироненко, заступник голови Запорізької ОДА. Фото: Суспільне Запоріжжя

На території Запорізької області нині зареєстровано 228,5 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Це переважно ВПО із Донецької, в тому числі з Маріуполя, з Херсонської та Харківської областей.

Про це в ефірі Українського Радіо повідомив заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Євген Мироненко.

За його словами, нині область тимчасово не контролює близько 70% своєї території. Але "люди не хочуть їхати зі своєї землі й місто Запоріжжя вони визначають як наближене до свого", зауважив посадовець:

"Наша область є унікальною серед усіх областей України в питаннях внутрішньо переміщених осіб, тому що понад 80% – це саме ті ВПО, які перемістилися із внутрішньої території Запорізької області. З Херсонської області у нас зареєструвалися 5 тисяч, з Харківської області – 1,7 тис, з Донецької – 23,4 тис, в тому числі 5,9 тис – із Маріуполя".

Євген Мироненко зазначив, що ситуація із цифрами непроста, кількість переселенців динамічно змінюється:

"Я почав розбиратися з цифрами, щоб розуміти, скільки людей реально є, хто вони, скільки жінок, чоловіків, літніх людей, осіб, які потребують додаткових послуг. Я дійшов до висновку, що із Запоріжжя, яке має близько 700 тисяч мешканців, десь 30% виїхало і 30% заїхало в місто. Це люди з півдня області, із сіл".

Раніше Суспільне повідомляло, що у Запорізькій області проводять перевірки щодо зловживання статусом ВПО.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок