Тернопіль відмовився прийняти літак з евакуйованими з Китаю українцями

Тернопіль відмовився прийняти літак з евакуйованими з Китаю українцями

Тернопіль відмовився прийняти літак з евакуйованими з Китаю українцями
.

Тернопільська обласна рада відмовилася дозволити аеропорту міста прийняти літак з евакуйованими з китайського міста Ухань українцями.

"17 лютого Державіаслужба в телефонному режимі зверталася до керівництва аеропорту про можливість прийняття літака з евакуйованими, на що отримала обґрунтовану відмову", — заявив перший заступник голови Тернопільської обласної ради Василь Деревляний у своєму Facebook.

За його словами, приватний санаторій Тернопільщини Медобори також не пристосований для карантину громадян України.

Чиновник назвав евакуацію українців "вкрай важливою і небезпечною для жителів області та Західної України ситуацією". Він повідомив, що голова Тернопільської ОДА Ігор Сопель та власник санаторію Медобори Василь Мартинюк раніше давали згоду на прийняття громадян, однак фракції Тернопільської обласної ради звернулися до Сопеля з вимогою негайного скликання сесії з цього приводу.

Врешті аеропорту Тернополя було відмовленно в прийнятті українців.

Деревляний додав, що також є неперевірена інформація про пошук приміщення для поселення 300-500 нацгвардійців на території області.

Що відомо:

  • 17 лютого у МОЗ повідомили, що літак до китайського міста Ухань (провінція Хубей), яким евакуюють українців та іноземців з огляду на ситуацію з коронавірусом, відлітає 18 лютого і повертається 20-го. Загалом мають забрати понад 70 пасажирів, в тому числі до 25 іноземців.
  • Громадян України та іноземців, яких заберуть із Китаю українським літаком, на період обсервації (14-денного карантину) розмістять в одному закладі, а також забезпечать охороною поліції та Національної гвардії.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що якщо окремі політики будуть підбурювати людей перекривати дороги через евакуацію з Китаю громадян України, то він привезе їх всіх до них додому.
  • Міністерство закордонних справ Аргентини висловило подяку Україні за те, що вона погодилась евакуювати з китайського Уханя громадян Аргентини.
  • 18 лютого близько 300 людей зібралися в Микулинцях Теребовлянського району на протест проти ввезення 98 евакуйованих з Китаю людей.
  • Медичні заклади Тернополя також не готові прийняти пацієнтів з підозрою на коронавірусну інфекцію.
  • Тим часом біля Микулинців люди чергують на трьох блокпостах. Вони протестують проти ввезення евакуйованих з Китаю українців.
На початок