У МОЗ назвали точну дату та кількість українців і іноземців, яких евакуюють з Уханя

У МОЗ назвали точну дату та кількість українців і іноземців, яких евакуюють з Уханя

У МОЗ назвали точну дату та кількість українців і іноземців, яких евакуюють з Уханя
. МОЗ

У Міністерстві охорони здоров'я повідомили, що літак до китайського міста Ухань (провінція Хубей), яким евакуюють українців і іноземців з огляду на ситуацію з коронавірусом, відлітає 18 лютого і повертається 20-го. Загалом мають забрати понад 70 пасажирів.

“Україна готується до прийому евакуйованих громадян з карантинної зони з міста Ухань, провінція Хубей. Літак до Уханя відлітає у вівторок (18 лютого - ред.), прибуття очікуємо у четвер (20 лютого - ред.), на території України”, - розповів заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко на брифінгу 17 лютого.

Стосовно кількості пасажирів, яких заберуть із Китаю, він уточнив, що наразі йдеться про 49 українців і до 25 іноземних громадян, “вирішувати, хто саме, буде МЗС за дипломатичними каналами”.

Заступник міністра повідомив, що в Україні 14-денний карантин (обсервацію) пройдуть як наші громадяни, так і іноземці.

Ляшко відмовився назвати, які саме заклади обрані для того, щоб приймати громадян на цей період. “Заклади - чітко обрані два, я не можу озвучити, один основний, один резервний”, - сказав він. На запитання журналістів, куди саме направлять евакуйованих з карантинної зони, представник МОЗ не відповів по суті.

Водночас він заспокоїв, що до України прибудуть лише здорові люди: “Я хотів би наголосити, що евакуюються здорові люди, на борт людей із симптомами гострої респіраторної хвороби не буде допущено”.

За його словами, українців і іноземців забере пасажирський літак (це питання вирішене з боку Міністерства інфраструктури), на борту якого постійно будуть лікарі з медицини катастроф. Пасажирів спочатку обстежать китайські медики, перед посадкою, а на борту — українські лікарі. За 30 хвилин до посадки аеропорт отримає інформацію про стан здоров'я пасажирів та екіпажу.

Також заступник міністра звернув увагу, що якщо за період обсервації у спеціально обраному закладі буде виявлено людину з коронавірусом, то термін у 14 днів карантину може бути збільшено. Він нагадав, що всі, хто евакуюються, підписують інформовану згоду про 14-денний карантин.

Що відомо

  • Раніше йшлося про намір України евакуювати 56 людей із провінції Хубей, з них 11 — іноземці.
  • Міністерство закордонних справ Аргентини висловило подяку Україні за те, що вона погодилась евакуювати з китайського Уханя громадян Аргентини.

На початок