Українців та іноземців з Китаю відправлять на карантин під охороною - МОЗ

Українців та іноземців з Китаю відправлять на карантин під охороною - МОЗ

Українців та іноземців з Китаю відправлять на карантин під охороною - МОЗ
. МОЗ

Громадян України та іноземців, яких заберуть із Китаю українським літаком, на період обсервації (14-денного карантину) розмістять в одному закладі, а також забезпечать охороною поліції та Національної гвардії.

Як пояснила на брифінгу 18 лютого міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька, всі евакуйовані мають перебувати в одному місці, "не можуть бути розділені на різні локації", щоб були однакові правила ізоляції. По завершенню періоду обсервації, за координацією з МОЗ, їх відправлять додому.

Вона звернула увагу, що наразі розглядається кілька варіантів місць обсервації, одне з яких і буде визначено "в оперативному режимі". "Зараз вивчаємо по всій Україні, загалом проаналізували майже два десятки. Зараз 12 (закладів - ред.) на етапі підготовки", - повідомила міністерка, додавши у відповідь на репліку журналістів щодо стислих термінів: "Встигнемо”.

Скалецька заявила, що впливу народних обранців на вибір місця обсервації немає.

Вона також повідомила, що евакуйовані та місце їхньої обсервації будуть забезпечені охороною з боку МВС та Нацгвардії.

Міністерка знову вказала, що на борт літака для евакуації допустять лише здорових громадян, тобто “без симптоматики гострих респіраторних захворювань”, їх перевірку здійснюватимуть як місцеві китайські лікарі, так і українські - перед посадкою на борт. У літаку перебуватимуть два лікарі та медсестра, які потім будуть з громадяни в місці ізоляції.

Голова Держслужби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін додав, що всі структури МВС готові — "до зустрічі, супроводу, забезпечення охорони під час транспортування до місця обсервації".

Держсекретар Міністерства закордонних справ Андрій Заяць повідомив, що будуть евакуйовані громадяни кількох країн - Ізраїлю, Норвегії, Чорногорії, Аргентини, Панами, Коста-Рики, Домініканської республіки, Еквадору та Іспанії.

Генеральний директор авіакомпанії SkyUp Airlines Євгеній Хайнацький розповів, що рейс виконуватиме саме цей авіаперевізник, буде задіяно три екіпажі (17 працівників).

"Літак сьогодні вночі виконуватиме рейс через місто Алмати до Уханя. Повертається до України 20-го числа приблизно о 8-й ранку", - сказав він.

У Міжнародному аеропорту "Бориспіль" проінформували, що виліт літака Boeing 737-800 заплановано на 19 лютого, о 02:50 за київським часом.

Що відомо:

  • 17 лютого у МОЗ повідомили, що літак до китайського міста Ухань (провінція Хубей), яким евакуюють українців та іноземців з огляду на ситуацію з коронавірусом, відлітає 18 лютого і повертається 20-го. Загалом мають забрати понад 70 пасажирів, в тому числі до 25 іноземців.
На початок