Еліна Світоліна здобула другу перемогу для України у кваліфікації Кубка Біллі Джин Кінг. Рахунок у зустрічі — 2:0

Еліна Світоліна зіграла вперше за три роки за збірну України з тенісу
Еліна Світоліна зіграла вперше за три роки за збірну України з тенісу. Getty Images/James Gilbert

Як минув матч за участі першої ракетки України.

Україна здобула другу перемогу в матчевій зустрічі з Румунією у кваліфікації Кубка Біллі Джин Кінг. Еліна Світоліна у двох сетах обіграла 75-ту ракетку світу Жаклін Крістіан — 6:3, .

Матчева зустріч Україна — Румунія розпочалася з перемоги Лесі Цуренко. У вольовому стилі українка здолала лідерку румунської команди Ану Богдан.

Наступною на корт мала вийти Еліна Світоліна. Для лідерки збірної України це був перший матч у складі національної команди за три роки — востаннє за неї вона грала ще проти Японії у плей-оф за вихід у кваліфікацію.

Як минув матч Світоліна — Крістіан?

• Світоліна розпочала матч, вийшовши вперед 2:0. Однак одразу дозволила румунці зрівняти рахунок — 2:2. Попри це, партія закінчилася на користь Світоліної, яка знову вийшла вперед (4:2), після чого втримала перевагу і закінчила сет з рахунком 6:3.
  • У другій партії Крістіан двічі поспіль робила брейки на подачах українки. Але розвинути цю перевагу румунці не вдавалося: Світоліна щоразу відігравала брейки.
  • Майже увесь сет тенісистки не відпускали одна одну в рахунку. І все ж Світоліна здобула перемогу: у 12-му геймі Еліна з другої спроби реалізувала матчбол.
  • Матч Світоліна — Крістіан тривав 1:38 годин. Українка відіграла 77% брейкпойнтів, румунка — 50%.

Кубок Біллі Джин Кінг. Кваліфікаційний раунд, другий матч

Еліна Світоліна (Україна) — Жаклін Крістіан (Румунія) 2:0 (6:3, 7:5)

Рахунок у серії: 2-0 на користь України

Україні залишилося здобути лише одну перемогу у протистоянні проти Румунії. Її також може здобути Світоліна: вона відкриє другий змагальний день грою проти Ани Богдан.

Україна — Румунія: розклад матчів

• Субота, 13 квітня. Еліна Світоліна – Ана Богдан
  • Субота, 13 квітня. Леся Цуренко – Жаклін Крістіан
  • Субота, 13 квітня. Людмила Кіченок / Надія Кіченок — Анка Тодоні / Мара Гає

Початок другого змагального дня — о 20:00 за київським часом. Розклад матчів може зазнавати змін.

Кубок Біллі Джин Кінг: що відомо?

• Україна — номінальна господарка матчевої зустрічі проти Румунії на Кубку Біллі Джин Кінг. Гра проходить на американському острові Амелія, штат Флорида, на ґрунтовому покритті.
  • Путівку у фінальний раунд Кубка Біллі Джин Кінг здобуде збірна, що першою дістанеться трьох перемог.
  • На другий у день у Сполучених Штатах заплановані ще три матчі. Світоліна має зустрітися з Богдан, Цуренко — з Крістіан, а сестри Кіченок (за потреби) — провести свій матч у парі.
  • Україна підійшла до протистояння з Нідерландами на 18-й сходинці світового рейтингу Кубка Біллі Джин Кінг. Румунки займають 12-ту позицію.