"Були сумніви, чи грати нам разом далі". Людмила Кіченок назвала вкрай важливим тріумф на першому турнірі WTA у році

Ексклюзивно
. Єлена Остапенко (ліворуч) та Людмила Кіченок (праворуч) з трофеєм Брисбену, фото: GETTY IMAGES

Ексклюзивний коментар Людмили Кіченок після тріумфу в Брисбені.

Тенісний сезон 2024 року розпочався з турніру WTA500 в австралійському Брисбені – саме ці змагання стали найбільшими у перший тиждень сезону. В одиночному розряді українки до вирішальних стадій не дійшли, натомість у парному – Людмила Кіченок разом з латвійкою Єленою Остапенко стали переможницями змагань.

Кіченок з Остапенко були п'ятими сіяними в Брисбені – на шляху до трофею пройшли чотирьох суперниць. Свій найважчий матч на турнірі вони провели у другому раунді, тоді як у фіналі – здолали суперниць у двох сетах.

Шлях Людмили Кіченок та Єлени Остапенко на турнірі WTA500 у Брисбені

• Перший раунд – не змагалися (пройшли автоматично як сіяні)
  • Другий раунд – 2:1 (5:7, 7:5, 13:11) проти Калінської / Алєксандрової
  • 1/4 фіналу – 2:0 (6:4, 6:4) проти Лінетт / Пери
  • 1/2 фіналу – автоматична перемога над Касаткіною / Севіль
  • Фінал – 2:0 (7:5, 6:2) проти Міннен / Вотсон

Для пари Кіченок / Остапенко – це третій спільний трофей. Вони почали грати разом з 2021 року, а у 2022 – виграла два турніри (рівня WTA250 та WTA1000).

У 2023 Людмила та Єлена лише одного разу дійшли до фіналу турніру WTA – у лютому в Досі, де програли суперницям. До того були два півфінали в Австралії, а до кінця сезону українка та латвійка в парі дійшли до півфіналів ще на трьох турнірах.

Однак в кінцівці тенісного року Людмила провела п'ять турнірів з іншими партнерками. І в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт після перемоги в Брисбені відзначила, що сумнівалася, чи продовжувати грати разом з Остапенко й надалі.

"Якщо чесно, то це дуже важлива перемога у цьому турнірі – минулий сезон був не дуже успішний для нас. Були деякі сумніви, чи грати нам разом далі, чи ні. Поки що я дуже задоволена, що ми ухвалили рішення грати й надалі. Ця дуже важлива перемога", – пояснила Людмила.

Людмила також пригадала шлях на турнірі, закцентувавши увагу на першому поєдинку, в якому вони грали проти двох нейтральних росіянок. І саме в цьому матчі Кіченок та Остапенко довелося відігравати два матчболи (за рахунку 8:9 та 9:10) у вирішальній партії.

"Перший матч був дуже важкий, ми відіграли кілька матчболів. У кожному матчі ми дуже боролися – і перемогли. Фінал був теж задовільний. Початок матчу був несупер, але кінцівку зіграли дуже зібрано і злагоджено, задоволена турніром", – резюмувала Людмила.

Що означає перемога Людмили Кіченок у Брисбені

• 31-річна українська тенісистка виграла свій дев'ятий турнір на рівні WTA у парному розряді.
  • У парі з Єленою Остапенко Кіченок виграла третій турнір, таокж вони спільно програли три фінали.
  • У світовому рейтингу Людмила Кіченок піднялася на 26-те місце. Її найкращий результат у кар'єрі – сьома позиція.