35 країн домовилися вимагати від МОК відсторонення атлетів з РФ та Білорусі від Олімпіади

35 країн домовилися вимагати від МОК відсторонення атлетів з РФ та Білорусі від Олімпіади

35 країн домовилися вимагати від МОК відсторонення атлетів з РФ та Білорусі від Олімпіади
. Прапор МОК та Росії. Фото: AP Photos

Підтримка проти виступів спортсменів з Росії та Білорусі збільшилася.

Група з 35 країн спільно домовилася вимагати від Міжнародного олімпійського комітету відсторонення атлетів з РФ та Білорусі від Олімпійських ігор. Про це повідомила міністерка спорту Литви Юргіта Сюгздініене.

Наприкінці січня МОК оголосив про намір повернення спортсменів з Росії та Білорусі до виступів на міжнародних змаганнях. А згодом і підтримав намір Олімпійського комітету Азії включити атлетів з цих країн до відбіркових турнірів на Ігри у Парижі, що відбудуться у 2024 році.

Наміри Міжнародного олімпійського комітету негативно зустріли в Україні. А згодом частина країн почала публічно оголошувати позицію про неприйнятність повернення атлетів з РФ та Білорусі до змагань: спершу висловилися представники Балтії та Польщі, після чого аналогічну заяву зробили скандинавські країни.

У п'ятницю, 10 лютого, відбулося онлайн засідання 35 країн, на якому був присутній і президент України Володимир Зеленський. Як повідомила міністерка спорту Литви, усі члени одностайно підтримали рішення звернутися до МОК щодо недопущення атлетів з РФ та Білорусі на Олімпіаду-2024.

"Ми пропонуємо не дозволяти російським та білоруським атлетам змагатися на жодних міжнародних змаганнях, включно з Олімпійськими іграми, допоки війна в Україні триває. Наша позиція, як політиків у сфері спорту, має бути сильною та єдиною, не можемо дозволити, щоб цим користалися. Тиск на Росію та Білорусь - дуже важливий. Литва підтримуватиме і доєднується до всіх ініціатив та зусиль, щоб унеможливити повернення російських та білоруських атлетів до міжнародних змагань, якщо вони [зусилля] співпадають з нашою чіткою позицією", - цитує слова Сюгздініене офіційний сайт міністерства спорту Литви.

Повний перелік країн, які підтримали це звернення наразі невідомий. Зазначається, що серед тих, хто підтримав ці вимоги - США, Велика Британія, Німеччина, Франція, Польща, Нідерланди, Канада, Австралія, Японія, а також країни Балтії та Скандинавії.

Щодо Зеленського, то у зверненні до міністрів спорту цих країн він звернув увагу на "шлях терору", який обрала Росія, через що вона "не має місця у цивілізованому світі". А також наголосив, що лише кілька атлетів з РФ та Білорусі засудили війну, тоді як більшість з них пов'язана з військовими структурами, а тому вони не можуть виступати під жодним нейтральним чи білим прапором.

Повернення РФ у спорт: останні новини

На початок