Опозиційні білоруські атлети запропонували ввести "антивоєнну декларацію" через намір МОК повернути атлетів з РФ і РБ

Опозиційні білоруські атлети запропонували ввести "антивоєнну декларацію" через намір МОК повернути атлетів з РФ і РБ

Опозиційні білоруські атлети запропонували ввести "антивоєнну декларацію" через намір МОК повернути атлетів з РФ і РБ
Офіс МОК, фото: Laurent Gillieron/Pool via AP

МОК може надати російським атлетам нейтральний статус.

Білоруський фонд спортивної солідарності (БФСС) та 50 білоруських спортсменів та діячів спорту звернулися до МОК з декларацією про участь білоруських та російських спортсменів в олімпійському русі. Відповідне звернення організація опублікувала на своїй сторінці в Instagram.

В кінці січня 2023 року Міжнародний олімпійський комітет висловив намір про можливе повернення російських та білоруських атлетів до міжнародних змагань у нейтральному статусі. Ця ідея МОК викликала реакцію представників інших країн. Міністр спорту Польщі Каміл Бортничук анонсував спільну заяву від 40 країн проти можливого повернення спортсменів з РФ та Білорусі.

Проти ймовірного повернення атлетів з Росії та Білорусі висловився і БФСС разом з 50-ма білоруськими спортсменами та діячами спорту. Їхні імена організація не назвала з міркувань безпеки. БФСС закликав МОК ввести у дію "антивоєнну декларацію", згідно якої, до міжнародних турнірів допускатимуться лише спортсмени, які активно виступають проти війни.

"25 грудня МОК зробив заяву про можливу участь спортсменів з РФ і Білорусі в Олімпійських іграх-2024, якщо ці спортсмени не будуть активно підтримувати війну в Україні. Тому ті спортсмени, які жодним чином не протидіяли режимам і війні, можуть брати участь у змаганнях у нейтральному статусі".

"У той же час більше 20 білоруських представників спорту зараз перебувають за ґратами, сотні були репресовані і змушені залишити країну за те, що заявили про неприйняття насильства і висловили прихильність олімпійським цінностям. Ці спортсмени зазнали політичних переслідувань, втратили громадянські права і не можуть повноцінно продовжувати спортивну кар'єру, в тому числі брати участь в Олімпійських іграх", - йдеться у заяві Білоруського фонду спортивної солідарності.

"[Закликаємо] підтримати санкції, підтверджені заявою МОК про солідарність з Україною, проти Росії та Білорусі про статус спортсменів", - написав фонд в одному із положень своєї декларації.

Окрім наміру МОК щодо ймовірного повернення російських атлетів у міжнародний спорт у нейтральному статусі, організація підтримала ідею Азійського олімпійського комітету. Останній запросив спортсменів з Росії та Білорусі до участі у своїх континентальних змаганнях.

Читайте також: Олімпійську медалістку з плавання засудили на 12 років у Білорусі через діяльність проти режиму Лукашенка

Повернення РФ до міжнародного спорту: останні новини

На початок