"Ситуація в Україні не змінилася". Скандинавські країни виступили проти повернення росіян до міжнародних змагань

"Ситуація в Україні не змінилася". Скандинавські країни виступили проти повернення росіян до міжнародних змагань

"Ситуація в Україні не змінилася". Скандинавські країни виступили проти повернення росіян до міжнародних змагань
AP Photos

Спільна заява олімпійських комітетів Данії, Швеції, Норвегії, Ісландії та Фінляндії.

Скандинавські країни виступили проти потенційного повернення спортсменів з Росії та Білорусі до міжнародних спортивних змагань. Про це йдеться у спільній заяві Олімпійського та Паралімпійського національних комітетів Норвегії, Швеції, Ісландії, Фінляндії та Данії.

У січні МОК підтвердив, що розглядає можливість повернути росіян та білорусів до міжнародних стартів на умовах нейтралітету вже цього року. Для цього можуть використати азійський майданчик - місцевий Олімпійський комітет Азії вже виступив із запрошенням для спортсменів з двох країн на свої турніри, включно з Азійськими іграми цього року.

Проти повернення росіян та білорусів вже виступили в Польщі та країнах Балтії - Латвії, Литві й Естонії. А в Латвії припустили, що можуть вдатися до бойкоту прийдешньої літньої Олімпіади-2024 в Парижі, якщо в ній братимуть участь росіяни з білорусами.

Читайте також: "Легітимізують політичні рішення". Спільна заява країн Балтії і Польщі щодо наміру МОК повернути атлетів з РФ

У Польщі згодом заговорили про заяви, що спільно готують до 40 країн з метою не допустити росіян та білорусів до змагань. Відтоді із заявою виступили скандинави, що засудили пошуки шляхів для повернення спортсменів з цих двох країн на тлі повномасштабної війни, що 12-й місяць триває на території України.

Про що йдеться в заяві скандинавських олімпійських комітетів

У спільній заяві країни навели список з п'яти пунктів, якими пояснюють свою позицію щодо можливої участі росіян у міжнародних змаганнях. Їхній текст наведено нижче.

  1. "Ситуація [з війною] в Україні не змінилася".
  2. "Відтак ми твердо стоїмо на своїй позиції не давати російським та білоруським спортсменам і офіційним особам можливість брати участь у міжнародних змаганнях".
  3. "Зараз - не час розглядати їхнє повернення. Це наша позиція".
  4. Ми користаємося цією нагодою, щоб запевнити у нашій непорушній підтримці українського народу та вимозі до миру".
  5. "Норвезький олімпійський та паралімпійський комітет та конфедерація спорту працюватимуть спільно та в тісному діалозі з релевантними сторонами для оцінки та постійного моніторингу ситуації".

Заяву було скеровано до Міжнародного та Європейського олімпійських комітетів, Міжнародного та Європейського паралімпійських комітетів, а також Федерації національних олімпійських комітетів (ANOC).

Повернення Росії до міжнародного спорту: останні новини

На початок