"Принцип нейтралітету є першочерговим". Міжнародний союз велосипедистів підтримав ймовірне повернення атлетів з РФ

"Принцип нейтралітету є першочерговим". Міжнародний союз велосипедистів підтримав ймовірне повернення атлетів з РФ

"Принцип нейтралітету є першочерговим". Міжнародний союз велосипедистів підтримав ймовірне повернення атлетів з РФ
AP Photo/Peter Dejong

Повернення російських атлетів у нейтральному статусі розглядає МОК.

Міжнародний союз велосипедистів (UCI) підтримує повернення російських атлетів до світового спорту у статусі нейтральних спортсменів. Про це UCI заявив у офіційній резолюції, в якій виклав свою позицію стосовно спортивних санкцій проти Росії та Білорусі через повномасштабне вторгнення РФ в Україну.

Ймовірне повернення росіян до міжнародного спорту розглядає Міжнародний олімпійський комітет (МОК). Таке рішення організація офіційно почала обговорювати у 2022 році. Попри те, що такий крок готовий підтримати НОК США, деякі країни висловились проти нього і заявили про готовність бойкотувати Олімпіаду-2024.

Читайте також: НОК України сформував план заходів у контексті можливості бойкоту Олімпіади-2024 у разі допуску атлетів з РФ та Білорусі

Керівний комітет Міжнародного союзу велосипедистів прийняв резолюцію про підтримку рішення, яким МОК готовий допустити росіян до міжнародного спорту у нейтральному статусі. Це сталося під час проведення Чемпіонату світу з циклокросу, який саме проходить у Нідерландах. Своєю резолюцією Міжнародний союз велосипедистів підтрердив готовність зняти заборону на участь російських та білоруських велосипедистів у чемпіонатах світу та Європи, де вони представляють свої країни.

Таким чином, росіяни та білоруси зможуть взяти участь у цих змаганнях, але в нейтральному статусі. Але це буде можливим лише після остаточного рішення МОК.

"Від початку конфлікту МОК і всі учасники олімпійського руху, включно з UCI, завжди вважали принцип політичного нейтралітету олімпійського руху першочерговим", - йдеться у резолюції Міжнародного союзу велосипедистів.

Читайте також: Росія та Білорусь зберігають шанси на Олімпійські ігри-2024 майже у всіх видах спорту, попри санкції: де це ще можливо

Попри готовність допустити росіян до міжнародного спорту у нейтральному статусі, UCI заявив про підтримку українських велосипедистів у підготовці до змагань. Для цього союз велосипедистів надасть кредит у розмірі 600 000 швейцарських франків, щоб забезпечити українських спортсменів доступом до свого навчально-тренувального центру у Швейцарії.

Повернення РФ до міжнародного спорту: останні новини

На початок