"Легітимізують політичні рішення". Спільна заява країн Балтії і Польщі щодо наміру МОК повернути атлетів з РФ

"Легітимізують політичні рішення". Спільна заява країн Балтії і Польщі щодо наміру МОК повернути атлетів з РФ

"Легітимізують політичні рішення". Спільна заява країн Балтії і Польщі щодо наміру МОК повернути атлетів з РФ
AP Photos

Європейські країни продовжують притримуватися політики повного відсторонення РФ та Білорусі від міжнародного спорту.

Представники країн Балтії та Польща підготували спільну заяву щодо наміру МОК повернути атлетів з РФ та Білорусі до виступів на міжнародних турнірах. У ній вони закликали міжнародні спортивні органи залишити в силі дискваліфікацію спортсменів з Росії та Білорусі від змагань, зокрема від Олімпіади-2024 через повномасштабне вторгнення в Україну, яке продовжується 12-й місяць.

Наприкінці січня Міжнародний олімпійський комітет оголосив про намір повернути до виступів спортсменів з РФ та Білорусі. Відповідну можливість атлети цих країн можуть отримати через азійські турніри, які вже анонсували спеціальну систему квот для відбору на Олімпіаду.

На початку лютого МОК зробив нову заяву щодо повернення атлетів з РФ та Білорусі до міжнародних змагань у форматі "запитання-відповідь". Зокрема, у Міжнародному олімпійському комітеті відзначили беззмістовність бойкоту, яким Україна "погрожує" у разі допуску спортсменів цих країн до змагань.

Читайте також: Головні відповіді МОК щодо наміру повернути росіян у спорт: чому це роблять зараз і чи будуть вони допущені до Олімпіади

Країни Балтії (Литва, Латвія та Естонія), а також Польща підготували спільну заяву, в якій відреагували на намір МОК повернути до змагань спортсменів з Росії та Білорусі. У заяві цих європейських країн вказано, що МОК не має повертати російських та білоруських атлетів, навіть як нейтральних атлетів.

"Будь-які зусилля Міжнародного олімпійського комітету повернути назад російських та білоруських атлетів для того, щоб змагатися, навіть під нейтральним прапором, мають бути відхилені.

Зусилля щодо повернення російських та білоруських атлетів до міжнародних спортивних змагань під завісою нейтральності легітимізують політичні рішення та поширюють пропаганду цих країн", - зазначається у зверненні.

Також країни Балтії та Польща закликали всі міжнародні організації та федерації відсторонити всіх російських та білоруських спортсменів від усіх змагань до тих пір, поки війна в Україні не закінчилася. Перед цим зверненням у Латвії також допустили можливість бойкоту Олімпіади-2024 у разі участі у ній атлетів з РФ та Білорусі.

Читайте також: "Гадаю, ми б не вирушили". Голова НОК Латвії припустив можливість бойкоту Олімпіади-2024 у разі допуску атлетів з РФ

Повернення РФ до міжнародного спорту: останні новини

На початок