"Нейтрального прапора насправді не існує". Міська голова Парижа висловилася проти участі росіян в Олімпіаді 2024 року

"Нейтрального прапора насправді не існує". Міська голова Парижа висловилася проти участі росіян в Олімпіаді 2024 року

"Нейтрального прапора насправді не існує". Міська голова Парижа висловилася проти участі росіян в Олімпіаді 2024 року
AP Photos

Столиця Франції втретє в історії прийматиме Олімпійські ігри наступного року.

Міська голова Парижа Анн Ідальго виступила проти участі спортсменів з Росії та Білорусі в літніх Олімпійських іграх 2024 року, що проходитимуть у столиці Франції. Про це повідомляє інформаційне агентство AFP.

Від початку року Міжнародний олімпійський комітет підтримав ініціативу Олімпійського комітету Азії приймати спортсменів з Росії та Білорусі на своїх континентальних змаганнях, включно з Азійськими іграми цього року в Китаї. Це потенційно давало росіянам шанси кваліфікуватися на літні Ігри 2024-го у Франції.

У січні Ідальго заявила, що підтримує можливу участь російських спортсменів на Олімпіаді під нейтральним прапором. Утім, відтоді змінила свою позицію з цього приводу.

Ідальго розповіла французьким медіа у вівторок, 7 лютого, що її попередні заяви були "випадковістю", адже нейтрального прапора "насправді не існує". Міська голова Парижа також додала, що спортсмени з РФ та Білорусі мають залишатися поза міжнародними турнірами на увесь період часу, "поки в Україні триває війна".

"Я не підтримую такий сценарій, це було б зовсім негідно. Ми не виставлятимемо напоказ країну, яка атакує іншу [державу] та робить вигляд, що тієї не існує", - заявила Ідальго.
Париж
Анн Ідальго (праворуч) на демонстрації на підтримку України в Парижі у березні 2022 року. AP Photos

Що відомо

  • Можливість повернення росіян та білорусів до міжнародних стартів підтримали в Китаї. Натомість низка європейських країн, включно з Польщею, балтійськими та скандинавськими країнами, виступила проти їхньої теоретичної участі в Олімпійських іграх наступного року.
  • Міська влада Парижа не докладатиметься до визначення учасників прийдешніх змагань. Відповідальність за рішення щодо повернення росіян та білорусів у підсумку покладатиметься на Міжнародний олімпійський комітет.
  • Україна в особі очільника Національного олімпійського комітету Вадима Гутцайта висловилася про ймовірність бойкоту Олімпіади-2024 у разі, якщо на турнірі дозволять змагатися спортсменам з Росії та Білорусі.
  • Літня Олімпіада-2024 стартує 26 липня наступного року. На турнірі розіграють 329 комплектів нагород у 32 видах спорту.
На початок