Фігуристка Валієва, у якої виявили допінг, залишилася поза подіумом Олімпіади-2022: результат

Фігуристка Валієва, у якої виявили допінг, залишилася поза подіумом Олімпіади-2022: результат

Фігуристка Валієва, у якої виявили допінг, залишилася поза подіумом Олімпіади-2022: результат
. AP Photos

Одна з трьох медалей дісталася Японії.

Жіночий турнір з фігурного катання на Олімпіаді-2022 завершився довільної програмою у виконанні 25-ти спортсменок, що пройшли далі за підсумками попереднього раунду змагань. За правилами, до довільної програми мали потрапити 24 фігуристки, але через позитивну допінг-пробу представниці ОКР Каміли Валієвої, організатори збільшили кількість місць ще на одне.

Попри знайдений допінг, Валієва продовжила виступати на Олімпіаді-2022 і була лідеркою після короткої програми змагань. Вона трохи менше двох балів вигравала у найближчої конкурентки, а перевага Каміли над четвертим місцем складала більше семи балів.

Читайте також: Фігуристок не нагороджуватимуть медалями Олімпіади-2022, якщо серед призерок буде Каміла Валієва

Загалом у топ-5 найкращих за підсумками короткої програми були три представниці ОКР, а також дві японки. Саме між цими фігуристками і прогнозувалася основна боротьба за нагороди. Питання було лише в тому, чи вдасться ОКР зібрати повний подіум у цьому змаганні.

Усі три фігуристки ОКР виконали значно складнішну технічну програму за своїх опоненток, однак Каміла Валієва зробила кілька грубих помилок, падала і не змогла виконати чистий прокат.

Читайте також: Фігуристці збірної ОКР Камілі Валієвій, у якої виявили допінг, дозволили виступати на Олімпіаді-2022

Перед виступом Валієвої медалі гарантували собі саме дві атлетки з ОКР - Анна Щербакова (йшла лідеркою) та Алєксандра Трусова. На третьому місці йшла японка Каорі Сакамото, але вона майже на 20 балів відстала від другої позиції.

Валієвій, яка є авторкою світового рекорду у довільній програмі - 185.29 балів, достатньо було набрати 151 бал, щоб гарантувати собі медаль. Але їх не вдалося зробити навіть цього - 141.93 бала. І вона фінішувала четвертою.

15-річна представниця ОКР, у крові якої знайшли допінг, залишилася без медаль: на третьому місці фінішувала Сакамото. Тож навіть якщо у подальшому Валієву відсторонять, на медалі Олімпіади-2022 у жіночому фігурному катанні це не вплине.

  • Фігурне катання: жінки, результат
  1. Анна Щербакова (ОКР) - 255.95 бала
  2. Алєксандра Трусова (ОКР) - 251.73 бала
  3. Каорі Сакамото (Японія) - 233.13 бала
  4. Каміла Валієва (ОКР) - 224.09 бала

Що відомо

На початок