Канада оскаржить рішення ISU віддати ОКР "бронзу" командних змагань Олімпіади-2022 після дискваліфікації Валієвої

Канада оскаржить рішення ISU віддати ОКР "бронзу" командних змагань Олімпіади-2022 після дискваліфікації Валієвої

Російська фігуристка Каміла Валієва
Каміла Валієва. Фото: Anadolu Agency/Getty Images

Незадоволені перерозподілом нагород.

Канада подасть апеляцію на рішення Міжнародного союзу ковзанярів (ISU) віддати Олімпійському комітету Росії "бронзу" Олімпіади-2022 у командному турнірі фігуристів після дискваліфікації росіянки Каміли Валієвої. Про це повідомляє пресслужба Федерації фігурного катання Канади (Skate Canada).

У січні 2024 року Спортивний арбітражний суд (CAS) дискваліфікував Валієву на чотири роки через порушення антидопінгових правил. У складі збірної ОКР на той час 15-річна спортсменка здобула "золото" командного турніру на Олімпіаді-2022.

За результатами дискваліфікації Валієвої ОКР позбавили двох 10-бальних оцінок за виступи в короткій та довільній програмах, завдяки чому "золото" отримали США, а "срібло" — Японія. Водночас ОКР залишився із "бронзою" після перерахунку балів.

Процедура викликала невдоволення у канадській федерації, чия команда, що посіла четверте місце в командному турнірі, після дискваліфікаціїі Валієвої розраховувала увійти до трійки призерок Олімпіади. У Канаді поскаржилися, що дискваліфікація двох 10-бальних результатів Валієвої не потягнула за собою повний перерахунок: із наданням новим чемпіонкам 10 балів замість дев'яти, срібним — дев'яти замість восьми тощо.

Натомість в ISU пояснили, що повноцінний перерахунок результатів із врахуванням дискваліфікації Валієвої "міг негативно позначитися на відносному рейтингу команд та несприятливо вплинути на збірні".

Skate Kanada оголосила, що має намір оскаржити це рішення ISU. У федерації зазначили, що "незалежна перевірка" допоможе прояснити ситуацію з перерозподілом медалей.

"Skate Canada вважає, що для цілісності змагань з фігурного катання вкрай важливо, щоб правила та норми дотримувалися послідовно та чесно. Незважаючи на те, що ми поважаємо рішення, ухвалені ISU, ми не згодні з висновком, якого вони дійшли, і вважаємо, що незалежна перевірка надасть таку необхідну ясність для всіх постраждалих сторін", — йдеться у заяві.

Остаточне рішення про перерозподіл медалей залишається за Міжнародним олімпійським комітетом. Наступна зустріч виконавчої ради МОК відбудеться 19-21 березня у швейцарській Лозанні.

Відсторонення Каміли Валієвої: що відомо?

  • У лютому 2022 року Міжнародне тестингове агентство підтвердило, що Валієва порушила антидопінгові правила. У пробі від грудня 2021 року, яку фігуристка здавала на чемпіонаті Росії, виявили заборонений препарат триметазидин.
  • На Олімпіаді-2022 Валієву допустили до особистого олімпійського турніру через "захищений статус", який Каміла отримала через 15-річний вік. Росіянка сенсаційно залишилася поза подіумом — четверте місце.
  • Термін дискваліфікації Валієвої від виступів у фігурному катанні бере відлік з 25 грудня 2021 року. Крім заборони змагатися, російську фігуристку позбавили усіх медалей, нагород і призових коштів за участь у турнірах. Серед втрачених медалей Валієвої — "золото" чемпіонату Європи-2022.
На початок