Перейти до основного змісту
Фігурне катання
Фігурне катання
Міжнародний союз ковзанярів пояснив контраверсійний перерозподіл медалей Олімпіади-2022, за яким ОКР отримає "бронзу"

Міжнародний союз ковзанярів пояснив контраверсійний перерозподіл медалей Олімпіади-2022, за яким ОКР отримає "бронзу"

Відсторонена російська фігуристка Каміла Валієва на зимовій Олімпіаді-2022 в Пекіні.
Російська фігуристка Каміла Валієва на Олімпіаді-2022. Фото: Annice Lyn/Getty Images

Що відбувалося після відсторонення російської фігуристки Валієвої.

Міжнародний союз ковзанярів (ISU) аргументував своє рішення не позбавляти Олімпійський комітет Росії медалі зимової Олімпіади-2022. Відповідна заява вийшла на офіційному сайті організації.

У січні Спортивний арбітражний суд (CAS) дискваліфікував російську фігуристку Камілу Валієву на чотири роки через порушення антидопінгових правил. У складі збірної ОКР на той час 15-річна спортсменка здобула "золото" командного турніру на Олімпіаді-2022.

Дискваліфікація Валієвої означає, що всі результати росіянки після здачі позитивного допінгтесту в грудні 2021 року мають бути анульовані, включно із доробком Каміли на Олімпіаді-2022. ОКР позбавили двох 10-бальних оцінок за виступи Валієвої в короткій та довільній програмах, завдяки чому "золото" отримає збірна США.

Водночас ОКР залишилася із "бронзою" після перерахунку балів. Процедура викликала невдоволення у канадській федерації, чия команда після дискваліфікаціїі Валієвої розраховувала увійти до трійки призерок Олімпіади.

У Канаді поскаржилися, що дискваліфікація двох 10-бальних результатів Валієвої не потягнула за собою повний перерахунок: із наданням новим чемпіонкам 10 балів замість дев'яти, срібним — дев'яти замість восьми тощо.

Як в ISU пояснили рішення про розподіл нагород?

Міжнародний союз апелював, що повноцінний перерахунок результатів із врахуванням дискваліфікації Каміли Валієвої міг мати потенційні далекосяжні наслідки для всіх учасників змагань, зокрема й негативні.

"У будь-якій складній та екстраординарній ситуації на кшталт цієї, перерозподіл очок міг негативно позначитися на відносному рейтингу команд та несприятливо вплинути на збірні, що не мали нічого спільного із інцидентом [ОКР та Валієвої]. Відтак ми мусимо дотримуватися правил та принципів", — йдеться у заяві.

"Рішення ради ISU базувалося на комплексному оцінюванні від юридичних експертів. Це оцінювання, зі свого боку, ґрунтувалося на чинних правилах та принципах, що є особливими для командного турніру зимових Олімпійських ігр, і є єдиним рішенням, що відповідає вердикту CAS".

Остаточне рішення про перерозподіл медалей залишається за Міжнародним олімпійським комітетом. Наступна зустріч виконавчої ради МОК відбудеться 19-21 березня у швейцарській Лозанні.

Водночас у РФ заявили про намір оскаржувати будь-який перерозподіл медалей, що означатиме для ОКР втрату золотої нагороди. Місцеві олімпійські посадовці апелюють, що санкції проти Каміли Валієвої не можуть бути підставою для перегляду результатів командного турніру.

Топ дня
Вибір редакції
На початок