"Не все пригадую". Норвезька біатлоністка ледь не втратила свідомість під час спринту Олімпіади-2022

"Не все пригадую". Норвезька біатлоністка ледь не втратила свідомість під час спринту Олімпіади-2022

"Не все пригадую". Норвезька біатлоністка ледь не втратила свідомість під час спринту Олімпіади-2022
. AP

Інгрід Тандреволл закінчила спринтерську гонку, але покинути трасу могла лише за сторонньої допомоги.

Біатлон на Олімпійських іграх у Пекіні подолав екватор. У п'ятницю та суботу, 11-12 лютого, відбулися дві спринтерські гонки: чоловіча та жіноча. У них олімпійськими чемпіонами стали представники Норвегії: Марте Олсбю Ройзеланд тріумфувала у жінок, а Йоганнес Бьо - у чоловіків.

У топ-10 жіночої спринтерської гонки фінішували дві представниці Норвегії. Крім переможниці Ройзеланд, п'яте місце посіла Інгрід Ландмарк Тандреволл.

Проте фініш для норвезької біатлоністки склався непросто. Після закінчення виступу Тандреволл не могла підвестися на ноги без сторонньої допомоги.

Що сталося?

Особливістю олімпійської траси у Пекіні є її розташування: знаходиться вона на висоті 1700 метрів. Біатлоністи, які змагаються на Олімпіаді-2022, звертали увагу на розріджений кисень, що ускладнює дихання під час проходження дистанції.

Проблеми під час долання етапу виникали і раніше. Зокрема, Валентина Семеренко була змушена припинити виступи в індивідуальній гонці на третьому колі дистанції і вже залишила Пекін.

Читайте також: "Не вистачило повітря". Чому Валентина Семеренко не фінішувала в індивідуальній гонці Олімпіади-2022

Тандреволл після фінішу також мала проблеми зі здоров'ям. Після гонки вона визнала, що ледь не втратила свідомість під час проходження дистанції - покинути межі траси вона змогла лише за допомогою персоналу збірної Норвегії.

Тандреволл
AP

"Неймовірно щаслива тим, як відстріляла і пройшла дистанцію. Але наприкінці раптово відчула погіршення - відчуття були, наче я пропустила важкий удар. В очах були якісь спалахи, не розуміла навіть, що саме сталося. Мабуть, це якась реакція у спинному мозку, оскільки я не пам'ятаю, що саме сталося".

"Це траплялося зі мною багато разів. Але на висоті ти завжди відчуваєш щось нове, і якщо обрати неправильну траєкторію, то усе різко перевернеться, і стане дуже важко. Ймовірно, це найважча гонка, яку я колись бігла. Говорила це і після того, як нормально пройшла дистанцію, але сьогодні [після спринту] все лише гірше. На останньому колі ставало все складніше і складніше. Проте ніхто хоча б не скаже, що я не віддала всі сили", - цитує слова Тандреволл TV2.

Що відомо

  • 25-річна Інгрід Ландмарк Тандреволл проводить другі Олімпійські ігри у кар'єрі. У Пхьончхані вона не виграла жодної медалі (в естафеті норвежки посіли четверте місце).
  • Тандреволл не вперше має проблеми під час проходження трас на змаганнях. На етапі Кубка світу в Обергофі норвежка через проблеми з диханням впала та не завершила гонку.
Читайте також: Біатлоністка Інгрід Тандреволл впала під час спринту та не завершила гонку: що сталося
  • У Пекіні Тандреволл двічі фінішувала у топ-10 (у Пхьончхані норвежка фінішувала нижче топ-40). В індивідуальній гонці норвезька біатлоністка фінішувала восьмою, а у спринті - п'ятою.
  • У сезоні 2021/22 Кубка світу Тандреволл лише одного разу фінішувала у квітковій церемонії в особистих гонках - п'яте місце в спринті Обергофу. І здобула два "золота" в естафетах - у змішаній в Обергофі та у жіночій на етапі в Антгольці.

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

На початок