Лідерки збірної Норвегії з біатлону не впевнені, чи продовжуватимуть кар'єру після Олімпіади-2022

Лідерки збірної Норвегії з біатлону не впевнені, чи продовжуватимуть кар'єру після Олімпіади-2022

Лідерки збірної Норвегії з біатлону не впевнені, чи продовжуватимуть кар'єру після Олімпіади-2022
AP

Олімпійські чемпіонки планують узяти участь у ще трьох етапах Кубка світу, проте наступна зима лишається під сумнівом.

Лідерки збірної Норвегії з біатлону, 31-річні Марте Олсбю Ройзеланд і Тіріл Екгофф, не впевнені, що продовжуватимуть спортивну кар'єру після цього олімпійського сезону. Наразі спортсменки, які на двох завоювали вісім медалей Олімпіади-2022, уникають чітких відповідей щодо майбутнього в біатлоні.

А спортивний директор збірної Пер Арне Ботнан в коментарі NRK заявив, що не має певності щодо їхньої участі в наступному сезоні.

Як команда коментує ймовірність завершення кар'єри своїх лідерок

  • Пер Арне Ботнан, спортивний директор збірної

За словами Ботнана, Олсбю Ройзеланд і Екгофф не хочуть обговорювати своє спортивне майбутнє до завершення цього сезону та бажають виступити ще на трьох етапах Кубка світу, що лишилися цього року (Контіолагті, Отепяе й Гольменколлен).

"Побачимо, що вони вирішать і робитимуть далі. Звісно, ми сподіваємося, що вони захочуть залишитися з нами трохи довше. Тар'єй [Бьо] сказав, що, можливо, побуде з нами ще сезон чи два".

"[Щодо того, чи побачимо ми Марте й Тіріл наступного сезону] – ні, впевненості немає. Але сподіваюся, ці результати їх надихнули лишитися трохи довше".

Проте розраховувати на ще одну Олімпіаду, до якої чотири роки, Ботнан наразі не наважується.

Читайте також: На Олімпіаді-2022 закінчився турнір з біатлону: хто переміг у медальному заліку
  • Тіріл Екгофф

На запитання журналістів, чи планує біатлоністка виступити на Іграх-2026 у Мілані, Екгофф не дала однозначої відповіді.

"Е-е-е... Я радше не відповідатиму на це зараз. До них ще страшенно багато часу, тож до цього мені, можливо, треба буде подумати про інші речі, – додала норвежка зі сміхом. – Як щодо наступної зими? Побачимо. Час покаже".
  • Марте Олсбю Ройзеланд

Ройзеланд зізналася, що поки не має чітких планів на майбутнє: вони разом із особистим тренером Роґером Ґруббеном ще не розписували подальших довгострокових кроків. Біатлоністка прийме рішення після завершення сезону й водночас відчуває, що на нього може вплинути її вік.

"Краще зрозумію, чого я хочу, в майбутньому. Поки що в мене немає чіткого рішення, тож наразі важко сказати, чи я впевнена, чи ні. На певний час поставила це на паузу, щоб подумати після Гольменколлена".

Що відомо

  • Для Марте Олсбю Ройзеланд Олімпійські ігри в Пекіні стали другими в кар'єрі, для Тіріл Екгофф – уже третіми.
  • До Пекіна Олсбю Ройзеланд двічі була срібною призеркою Олімпіади-2018 у Пхьончхані (у спринті та змішаній естафеті). Екгофф мала більший медальний набір: "золото" в міксті-2014, срібну нагороду в змішаній естафеті-2018 і три "бронзи" – в масстартах 2014 і 2018 років та жіночій естафеті-2014Результат збірної Росії, яка спершу посіла друге місце, було дискваліфіковано через порушення антидопінгових правил, але перерозподілу медалей ще не було..
  • На Олімпіаді-2022 Олсбю Ройзеланд виграла медалі в п'яти з шести гонок, у яких брала участь: три "золота" (спринт, гонка переслідування, мікст-естафета) та дві "бронзи" (індивідуальна гонка, масстарт).
  • Екгофф здобула в Пекіні три медалі всіх проб: "золото" в міксті, "срібло" в масстарті та "бронзу" в персьюті.
Читайте також: "У мене розбите серце". Чому норвезька біатлоністка достроково завершила виступ на Олімпіаді-2022

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

Читайте також: Норвегія виграла "золото" у змішаній естафеті на Олімпіаді-2022 завдяки Словенії: що саме сталося
На початок