"Хотілося поборотися за топ-10". Підручний і Прима – про масстарт і підсумки Олімпіади-2022

"Хотілося поборотися за топ-10". Підручний і Прима – про масстарт і підсумки Олімпіади-2022

Ексклюзивно
"Хотілося поборотися за топ-10". Підручний і Прима – про масстарт і підсумки Олімпіади-2022
НОК

Українські біатлоністи – про невдалу останню гонку Пекіна-2022, загальні враження від цієї Оліміпади й прогнози на майбутню – для Суспільне Спорт.

Для української збірної з біатлону й загалом усієї збірної України Олімпійські ігри-2022 у Пекіні завершилися чоловічим масстартом. Вперше за 12 років команда мала представництво в цій дисципліні на Іграх.

До масстарту відібралися Дмитро Підручний і Артем Прима. Українці посіли 24-те й 28-ме місця відповідно. В обох було по сім хиб на вогневих рубежах.

Читайте також: Українці виступили в останній гонці Олімпіади-2022 з біатлону: результат масстарту

На цій Олімпіаді і Підручний, і Прима встановили особисті рекорди, показавши найкращі результати за їхню історію участі в Іграх. У обох це сталося в спринті, де Дмитро став 13-им, а Артем – 15-им.

Як біатлоністи оцінили що масстарт, що загалом ці Ігри, вони розповіли в коментарі Суспільне Спорт.

Що сказали біатлоністи

Дмитро Підручний
  • Про труднощі на стрільбі та результат гонки

"Те, що після першої стрільби їхав із лідерами, не повпливав на [наступну]. Вітер ніби такий самий був, що й на першій. Чому було три промахи, не знаю. Гонка після другого рубежа, можна сказати, закінчилася, тому що з трьома хибами було важко щось зробити, уже йшов далеко від груп лідерів.

Ну, й стоячи було дуже важко стріляти: вітер поривистий був. Старався нешвидко, виважено стріляти, але, на жаль, ще по два промахи на рубежах і далеке 24-те місце в підсумку. Старався по трасі, з ким міг, чіплятися. Навіть за 24-те місце боровся з канадцем, наздогнав його по трасі та старався й це місце вибороти, щоб якнайвище бути – все-таки Олімпіада".

Читайте також: На Олімпіаді-2022 закінчився турнір з біатлону: хто переміг у медальному заліку
  • Про загальні враження від Олімпіади-2022

"Шанси боротися за високі місця були практично в кожній гонці. Я задоволений індивідуалкою, спринтом, переслідуванням. 13-18 місця – це досить хороші результати в теперішній конкуренції, в тих умовах, які були, й при тому, що в мене майже в кожній гонці були якісь проблеми зі здоров'ям. Старався, боровся, але трохи десь не вистачало. Дуже великі шанси були в індивідуальній гонці, і добре себе в ній почував на трасі, хороший хід показував".

"Звичайно, задоволеним повністю результатами не можу бути, тому що є тільки перші три місця, а решта – учасники. Але якщо загалом дивитися, я не засмучений результатами".
  • Про участь у Олімпіаді-2026

"Це вже побачимо. Загадувати наперед не будемо. У нашому житті всяке буває".

Артем Прима
  • Про помилки в масстарті

"Було дуже холодно: вечірня гонка. Що стосується стрільби, знову я не задоволений, як і в цілому на всій Олімпіаді. Не знаю, чому так. Може, з початку сезону все пішло не так, як хотілося. Функціонально все нормально: можна боротися, конкуренцію комусь створювати".

  • Про участь у Олімпіаді-2022

"Радий, що вийшло приїхати, позмагатися на Олімпійських іграх, бо ми готувалися до них чотири роки. Хотілося показати себе з якомога найкращої сторони. Не вийшло так, як сподівався, але нічого вже не поміняти".

  • Про новий особистий рекорд – 15-те місце в спринті

"Не дуже задоволений. Хотілося поборотися за топ-10, топ-6. Не кажу про медалі, бо в нашому виді спорту [для цього] треба дійсно дуже добре підійти в функції, треба бути дуже сконцентрованим і щоб була удача – щоб усе зійшлося".

Читайте також: Йоганнес Бьо повторив кілька історичних рекордів завдяки надуспішному виступу на Олімпіаді-2022

Що відомо

  • Що для 30-річного Дмитра Підручного, який представляє Тернопільську область, що для 34-річного Артема Прими, який представляє Чернігівську, це треті Олімпійські ігри в кар'єрі.
  • До Пекіна найкращим особистим результатом Підручного на Олімпійських іграх було 21-ше місце у спринті в Пхьончхані (2018). На цій Олімпіаді він оновив рекорд, посівши 13-ту позицію у спринті та гонці переслідування.
  • Прима раніше був на Олімпіадах максимум 32-им: у спринті в Сочі (2014). У Пекіні посів 15-ту позицію у спринті.

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

Читайте також: "Навіть з усіма проблемами маємо бути задоволені". Велепець - про виступ України на Олімпіаді-2022
На початок