Валентина Семеренко прокоментувала дострокове завершення виступу на Олімпіаді-2022

Валентина Семеренко прокоментувала дострокове завершення виступу на Олімпіаді-2022

Валентина Семеренко прокоментувала дострокове завершення виступу на Олімпіаді-2022
НОК

Досвідчена біатлоністка достроково покинула Пекін і повертається в Україну.

Для 36-річної Валентини Семеренко Олімпійські ігри у Пекіні були закінчені достроково. Семеренко взяла участь на двох стартах Олімпіади-2022, але вже після індивідуальної гонки, у якій не фінішувала через зняття на третьому колі, була змушена завершити виступ на Іграх.

Зняття Семеренко під час індивідуальної гонки пояснив головний тренер жіночої збірної України з біатлону Урош Велепець. Він розповів про проблеми зі здоров'ям, які відчувала спортсменка під час проходження дистанції.

Читайте також: "Не вистачило повітря". Чому Валентина Семеренко не фінішувала в індивідуальній гонці Олімпіади-2022

У підсумку у збірній України з біатлону ухвалили рішення відправити Семеренко додому, в Україну, замінивши її Анастасією Меркушиною. Сама ж біатлоністка до цього часу не коментувала Суспільне Спорт ані результати своїх виступів у Пекіні, ані стан самопочуття.

Проте згодом на офіційній сторінці федерації біатлону України у Facebook з'явилося звернення Семеренко, у якому вона поділилася емоціями від дострокового завершення виступів на Іграх.

Семеренко визнала, що у Пекіні її організм "дав збій". І вважає, що її відсутність дасть можливість молодим спортсменкам стартувати у Пекіні.

"Напишу коротко. Всі знають, що спорт - це здоров’я. Здоровий спосіб життя, правильне та збалансоване харчування, нормальний сон. Все це сприяє зміцненню організму. Але цього таки не достатньо, щоб по-справжньому досягти гармонії в спорті.

Біатлон - не просто моє життя, моя душа. Адже це надзвичайний прилив енергії, яка наповнює кожну клітину організму, змушує по-іншому дивитись на звичні речі, радіти кожному новому дню. Той, хто не займається спортом, ніколи не зрозуміє ту радість та приємну важкість в м’язах, яка виникає після тренування. А бажання щоденних тренувань може зрівнятись хіба що зі спрагою.

Я робила і роблю все можливе та неможливе, щоб отримувати задоволення від улюбленої роботи. Але мій організм дав збій, що змусило мене залишити Олімпійські Ігри. Я довго думала і даю шанс молодим проявити себе на старті. Всі ж так цього хотіли.

Щасливі ті, хто присвятив себе спорту та несе горде звання "спортсмена" крізь все життя. Спорт - основа життя, адже так говорять: "Рух - це життя!". Всім висловлюю подяку за підтримку, будьте здорові", - сказала Семеренко.

Для 36-річної Валентини Семеренко Ігри у Пекіні стала п'ятими в її кар'єрі. Загалом вона мала 16 стартів на Олімпійських іграх упродовж своєї кар'єри.

Що відомо

  • Валентина Семеренко є олімпійською чемпіонкою 2014 року в складі жіночої естафети України. Її найкращий особистий результат на Олімпіадах – п'яте місце в гонці переслідування в Сочі-2014.
  • Перед індивідуальною гонкою у складі жіночої збірної України було лише три здорові спортсменки. Олена Білосюк і Дар'я Блашко здали позитивні тести на корнавірус.
Читайте також: Дар'я Блашко отримала позитивний тест на коронавірус перед дебютом на Олімпіаді-2022
  • Анастасія Меркушина вже перебуває у Пекіні, де готується до виступів на Олімпіаді-2022. Однак в останньому коментарі головний тренер жіночої команди Урош Велепець не конкретизував, коли саме це має відбутися.

Що далі

  • П'ятниця, 11 лютого, 11:00. Жінки, спринт (7.5 км).

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

На початок