"Це хороший результат". Велепець - про виступ України в індивідуальній гонці на Олімпіаді-2022

"Це хороший результат". Велепець - про виступ України в індивідуальній гонці на Олімпіаді-2022

Ексклюзивно
"Це хороший результат". Велепець - про виступ України в індивідуальній гонці на Олімпіаді-2022
Biathlon.com.ua

Ексклюзивний коментар головного тренера жіночої команди.

Збірна України з біатлону взяла участь у першій особистій гонці на Олімпіаді-2022. Українські біатлоністки виступили в індивідуальній гонці.

Саме в індивідуальній гонці у Пекіні українки змогли показати найкращий результат у сезоні. Юлія Джима стала першою українкою, що фінішувала у топ-10, а Ірина Петренко показала найкращий результат за останні п'ять років.

Читайте також: "Очікувала від себе гіршого". Петренко – про найкращий результат за п'ять років на Олімпіаді-2022

Після закінчення гонки головний тренер жіночої команди Урош Велепець дав ексклюзивне інтерв'ю Суспільне Спорт, у якому оцінив виступ біатлоністок в індивідуальній гонці.

Окрім стану Валентини Семеренко, яка не фінішувала в індивідуальній гонці через проблеми зі здоров'ям, Велепець проаналізував результати Іріни Петренко та Юлії Джимі, а також розповів про ситуацію у команді після позитивного тесту у Дар'ї Блашко.

Читайте також: "Не вистачило повітря". Чому Валентина Семеренко не фінішувала в індивідуальній гонці Олімпіади-2022
  • Про виступ Ірини Петренко

"Петренко добре бігла. Вона три роки не тренувалася, лише у минулому році повернулася. І зараз лише повертається після хвороби. Це хороший хід, але вона може ще швидше бігти - просто треба більше тренуватися та працювати. Це хороший результат: якби перед Олімпіадою хтось сказав, що Петренко фінішує у топ-15 - усі б прийняли це з відкритими руками".

  • Про фініш Джими та боротьбу за топ-3

"Джима могла [фінішувати у топ-3], але це біатлон. Якщо у суперниць прибрати одну хибу, то вони б пробігли на одну хвилину швидше. Шкода хиби на першій "стійці" - там габарит не закрився, на другій - сантиметр схибила. Але це майстерність, тут треба з чотирма нулями з хорошим ходом. Вона швидко бігла, і лижі добре працювали - треба похвалити сервіс. Нам, тренерам, треба підготувати спортсменів до боротьби за медаль, а виборювати медаль вони вже мають самі. За такої конкуренції одна хиба - багато, а два - максимум топ-10".

  • Про ситуацію у жіночій команді після позитивного тесту у Блашко

"Позитивний тест у Блашко? Дуже важко від цього. Вона також стрілок непоганий, Дар'я не бігала сильно, але з кожним тренуванням додавала. Перед цим і естафети пропускала, оскільки їй важко бігати кілька гонок поспіль, хай була б свіжішою перед індивідуальною гонкою. Але перед стартом [індивідуальної гонки] позитивний результат. Блашко без симптомів, почуває себе добре, але вона не перша спортсменка, яку через це покарали. Якщо швидко здасть негативний тест, то повернеться і буде допомагати команді".

Читайте також: "Немає жодних симптомів коронавірусу". Що сказав Урош Велепець про позитивний тест у Дар'ї Блашко

Що відомо

  • Перед індивідуальною гонкою Україна залишилася у складі трьох біатлоністок. Олена Білосюк та Дар'я Блашко вибули через позитивний тест на коронавірус.
  • Ще одна спортсменка, Анастасія Меркушина, лише у неділю, 6 лютого, прибула у Пекін. Її старт поки що не гарантований.
  • Велепець не конкретизував, чи буде готуватися Валентина Семеренко до спринту. Зараз у складі збірної України залишилися дві здорові біатлоністки - Джима та Петренко.

Що далі

  • П'ятниця, 11 лютого. Жіноча спринтерська гонка (7.5 км).

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

Категорії
ФутболБіатлонЗбірна України з футболуЛегка атлетикаЛіга Чемпіонів з футболуТенісКомандні види спортуЧС-2022 з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо