Німкеня Геррманн встановила унікальне досягнення завдяки виграшу медалі на Олімпіаді-2022 в біатлоні

Німкеня Геррманн встановила унікальне досягнення завдяки виграшу медалі на Олімпіаді-2022 в біатлоні

Німкеня Геррманн встановила унікальне досягнення завдяки виграшу медалі на Олімпіаді-2022 в біатлоні
AP Images

Унікальне досягнення Деніз Геррманн.

Першу особисту біатлонну гонку на Олімпіаді-2022 виграла німкеня Деніз Геррманн - вона стала олімпійською чемпіонкою в 15-кілометровій індивідуальній гонці. Геррманн пройшла старт з однією хвилиною штрафу, завдяки високій швидкості змогла обійти багатьох інших суперниць з однією хвилиною штрафу. На фініші перевага Геррманн cклала 9 секунд над другим місцем та 15 секунд - над третім.

Ця олімпійська медаль стала для Геррманн уже другою в кар'єрі, але першою в біатлоні. І завдяки цьому німкеня змогла увійти в історію біатлону на Олімпійських іграх - вона стала другою спортсменкою, що перейшла в біатлон з лижних перегонів та здобувала олімпійські нагороди в обох видах спорту.

Дивитися повтор індивідуальної гонки жіночої на Олімпіаді-2022

Як виступає Геррманн на Олімпіадах

Німкеня Деніз Геррманн розпочала кар'єру як лижниця, дебютувала на рівні Кубка світу в 2009 році. Уперше потрапила на Олімпіаду в складі збірної Німеччини на Ігри-2014, де у складі естафети виграла "бронзу". Це її перша олімпійська нагорода.

У 2015-му році Геррманн вирішила змінити лижні перегони на біатлон, перші очки на Кубку світу здобула в сезоні 2016/17. Уже на Олімпіаду-2018 Деніз поїхала як біатлоністка, провела майже повну програму виступів. А її найкращим результатом на Іграх в Пхьончхані стало шосте місце в переслідуванні.

Чотири роки потому Деніз втретє поїхала на Олімпіаду, вдруге в біатлоні. І уже в першій особистій гонці - стала чемпіонкою Пекіна-2022!

Медалі Геррманн на Олімпіадах
  • Сочі-2014: "бронза" в естафеті (лижні перегони), Пекін-2022: "золото" в індивідуальній гонці (біатлон)

Для Геррманн ця перемога стала восьмою в кар'єрі саме у біатлоні. До того вона тричі перемагала в спринтах та гонках переслідуваннях, а також одного разу виграла індивідуальну гонку (в січні 2020 року).

Хто ще здобував олімпійську медаль не лише в біатлоні

Деніз Геррманн - друга спортсменка, яка перейшла з лижних перегонів у біатлон та виграла медалі в обох видах спорту. Першою була представниця СРСР / Росії - Анфіса Рєзцова: "золото" та "срібло" в 1988 році в лижних перегонах, два "золота" та "бронза" в 1992 та 1994 роках у біатлоні.

Більше нікому не вдавалося виграти медаль в біатлоні та якомусь іншому олімпійському виді спорту.

Загалом, Геррманн стала 17-ю спортсменкою в історії Зимових Ігор, хто вигравав медалі в двох різних видах спорту.

Як прокоментувала своє "золото" Деніз Геррманн

"У мене був складний сезон і я не вірила - я намагалася зробити усе, що могла, але не була однією з фавориток. Уся важка робота багатьох років принесла результат сьогодні", - сказала після гонки Геррманн.

У сезоні 2021/22 Деніз Геррманн жодного разу не фінішувала на подіумі Кубка світу, а її найкращий результат - сьоме місце. У загальному заліку німкеня займає 18-е місце (олімпійська програма не входить в програму Кубка світу).

Що відомо

На початок