Юлія Джима та Ірина Петренко - у топ-15 індивідуальної гонки на Олімпіаді-2022: результат

Юлія Джима та Ірина Петренко - у топ-15 індивідуальної гонки на Олімпіаді-2022: результат

Юлія Джима та Ірина Петренко - у топ-15 індивідуальної гонки на Олімпіаді-2022: результат
НОК

Результат першої особистої гонки з біатлону на Олімпіаді-2022.

У Пекіні відбувся перший особистий старт сезону Олімпіади-2022 - індивідуальна гонка. На старт вийшли 87 біатлоністок, серед них - три українки: Юлія Джима, Ірина Петренко та Валентина Семеренко.

Представництво збірної України в індивідуальній гонці було неповним через позитивний результат тесту на коронавірус у Дар'ї Блашко. Біатлоністка відправилася на самоізоляцію, через що у складі жіночої команди України залишилося лише три біатлоністки - Олена Білосюк першою відправилася на самоізоляцію, а Анастасія Меркушина лише учора прибула у Пекін.

Читайте також: Дар'я Блашко отримала позитивний тест на коронавірус перед дебютом на Олімпіаді-2022

Тож участь у старті мали взяти три українки. Першою в індивідуальній гонці мала розпочати Ірина Петренко, після чого у другій та третій стартових групах відповідно бігти її мали ще Юлія Джима та Валентина Семеренко.

Найкращий результат в індивідуальній гонці показала Юлія Джима. Лідерка збірної України завдяки високому ходу на дистанції навіть претендувала на боротьбу за медалі, закінчивши першу стрільбу у топ-3.

Проте ключовим моментом у виступі Джими стала робота на вогневих рубежах. Українська біатлоністка припустилася двох хиб, які означали для неї дві хвилини штрафу.

Навіть із двома хвилинами штрафу Джима фінішувала у топ-10. А відставання від переможниці гонки Деніз Геррманн склало 1:21 хвилини.

А ось Ірина Петренко закрила усі 20 мішеней. І також претендувала на високі місця, проте ходом виступала гірше, аніж Джима, і через це фінішувала за нею.

До фінішу дійшли лише дві українки. Валентина Семеренко закрила дев'ять з десяти мішеней, проте на третю стрільбу не прибула і у підсумку не фінішувала.

Результат Джими означає, що Україна вперше у сезоні фінішувала у топ-10 у жіночих гонках. І загалом це другий результат у сезоні: краще пробіг гонку лише Дмитро Підручний - сьоме місце у спринті в Рупольдингу.

Олімпійською чемпіонкою індивідуальної гонки стала Деніз Геррманн. На фініші вона випередила француженку Анаїс Шевальє-Буше на 9.4 секунди. Бронзовою призеркою Пекіну стала норвежка Марте Олсбю Ройзеланд.

Олімпійські Ігри. Індивідуальна гонка. Жінки

  1. Деніз Геррманн (Німеччина, 0+0+1+0) 44:12.7
  2. Анаїс Шевальє-Буше (Франція, 0+0+0+1) +9.4
  3. Марте Олсбю Ройзеланд (Норвегія, 1+0+0+1) +15.3
  4. Ванесса Фогт (Німеччина, 1+0+0+0) +16.6
  5. Дінара Алімбєкава (Білорусь, 0+0+0+1) +31.7
  6. Маркета Давідова (Чехія, 0+0+0+1) +31.9

...

  • 10. Юлія Джима (Україна 0+1+0+1) +1:21.7
  • 11. Ірина Петренко (Україна, 0+0+0+0) +1:29.5

...

  • Валентина Семеренко (Україна, 0+1) - не фінішувала
На початок